روند پرونده در جرایم پزشکی

روند پرونده در جرایم پزشکی کمی متفاوت از سایر پرونده های کیفری میباشد. نحوه رسیدگی در جرایم پزشکی به دلیل وجود پزشکی قانونی، کمیسیون پزشکی قانونی، شورای حل اختلاف، هیات های بدوی و عالی سازمان نظام پزشکی متفاوت از سایر موضوعات کیفری میباشد.

روند پرونده در جرایم پزشکی به بیان وکیل باتجربه

هنگامیکه از یک پزشک بصورت ناحق شکایت میشود، در حالیکه پزشک مرتکب قصور و تقصیر نشده و در حدود موازین فنی و علمی اقدام نموده است، ولیکن اکنون به عنوان متهم نیاز به دفاع در دادسرا و دادگاه دارد، یا هنگامیکه میخواهید از یک پزشک متخلف یا خاطی که مرتکب قصور پزشکی شده است، یا خارج از صلاحیتش اقدام کرده، یا اساسا پزشک نیست و دخالت در امر پزشکی نموده است، شکایت نمایید، بهترین کار این است که به وکیل جرایم پزشکی مراجعه کنید. وکیل کیفری که در زمینه پرونده های پزشکی وکالت میکند، وکیل جرایم پزشکی نامیده میشود.

روند پرونده در جرایم پزشکی به بیان وکیل پزشکی بصورت خلاصه و از صفر تاصد به شرح ذیل است:

  1. ثبت ثنا
  2. تنظیم شکواییه و ثبت شکواییه
  3. اخذ نامه جهت استعلام پرونده پزشکی بیمار
  4. شرکت در جلسات کمیسیون
  5. شرکت در جلسات شورا و دادسرا و دادگاه کیفری
  6. اعتراض به آرا و نظریات پزشکی قانونی حسب مورد در مهلت های قانونی
  7. تشکیل پرونده اجرا و انجام مراحل آن
  8. اخذ دیه از بیمه یا شخص محکوم علیه
◁◁ بیشتر بدانید:  شکایت از پزشک در سال ۱۴۰۳

انتظارات نامعقول از نتیجه پرونده پزشکی

روند پرونده در جرایم پزشکی اگر بصورت صحیح انجام شود، در نهایت باید موجب احقاق حق و برقراری عدالت باشد. وکیل پزشکی موسسه امین عدالت در جلسه نخستین مشاوره حقوقی به موکل میگوید که از طرح پرونده، انتظار یک نتیجه سنگین و شدید را نداشته باشد. چطور؟ قانون دارای مولفه های تعریف شده است. جرم و مجازات، هر دو در قانون قید و ذکر شده است. نه میتوان حکم به کمتر از آن صادر نمود، و نه میتوان حکم به بیشتر از آن صادر کرد. به همین جهت اگر در خصوص سرنوشت پرونده خود، از افراد نابلد و سودجو، نتایج غیرواقعی شنیده اید، حتما قبل از هرگونه اقدام و پرداخت هزینه ای، با بهترین وکیل پزشکی موسسه ما صحبت کنید، تا از روند پرونده در جرایم پزشکی و نتیجه ای که در پی خواهد داشت، مطلع شوید.

روند پرونده شکایت از کلینیک پزشکی غیرمجاز یا زیرزمینی

روند پرونده شکایت از کلینیک پزشکی غیرمجاز یا زیرزمینی به لحاظ نحوه رسیدگی و طی نمودن مراحل، تفاوتی با سایر موضوعات جرایم پزشکی نداشته ولیکن موضوعاتی از قبیل پلمپ نمودن مرکز طبابت یا جراحی زیبایی ممکن است در ابتدای امر رخ دهد.

متاسفانه اشخاص فاقد صلاحیت که مجوزی از وزارت بهداشت و درمان اخذ نکرده اند، نسبت به انجام امور زیبایی مانند تزریق ژل و فیلر و لیفت شقیه و غیره اقدام میکنند. کاشت مو، انجام لیزر، انواع جرحی های سرپایی یا درمانی یا زیبایی مانند بلفاروپلاستی، باید توسط پزشک متخصص انجام شود. جامعه پزشکان و متخصصان و جراحان پلاستیک نسبت به این معضل اجتماعی واکنش نشان داده و خواستار اطلاع رسانی جهت جلوگیری از این امور میباشند. لذا برای هرگونه اقدام قانونی با وکیل دعاوی پزشکی موسسه ما تماس حاصل نمایید.

انتخاب وکیل از موسسه حقوقی امین عدالت

ما، وکلای پایه یک دادگستری، اعم از وکلای خانم و وکلای آقا، گرد هم آمده و موسسه حقوقی امین عدالت کبریا را تشکیل داده ایم. نحوه وکالت کردن در موسسه ما بصورت تیمی و گروهی بوده، و قبل از هرگونه اقدام قانونی و تشکیل پرونده، ابتدا پرونده ارباب رجوع توسط وکلای موسسه ایمن عدالت به شور و مشورت گذاشته میشود. سپس تصمیم گیری شده و پس از صحبت با موکل و در جریان قراردادن وی، اقدام قانونی لازم، توسط وکیل انجام میشود. زیرا موکل باید با آگاهی کامل، آماده گام نهادن در پرونده حقوقی یا کیفری شود. مشاوره با وکیل باتجربه پزشکی موجب آگاهی شما از روند پرونده در جرایم پزشکی و شرایط و وضعیت حقوقی و کیفری پرونده ای میشود که پیش روی دارید.

◁◁ بیشتر بدانید:  وکیل شکایت از جراح زیبایی | شکایت از پزشک زیبایی

روند پرونده شکایت از پزشک
روند پرونده شکایت از پزشک

موسسه امین عدالت دارای وکیل پزشکی در تهران

وکالت در پرونده پزشکی نیازمند تجربه، دانش حقوقی، مهارت در دفاع، آگاهی از رویه عملی پرونده، آگاهی از روند پرونده در جرایم پزشکی و البته صبر و بردباری وکیل است. در اکثر پرونده های پزشکی، یک طرف بیمار یا خانواده وی قرار دارد که به دلیل عارضه پیش آمده، بسیار مضطرب و ناراحت هستند، و در طرف دیگر پرونده، پزشک و یا کادر درمانی قرار دارند که میگویند اصول کاری و موازین علمی را رعایت نموده اند. لذا پرونده های پزشکی، در ذات خود، التهاب و استرس فراوانی را جای داده اند. به همین جهت حتی به سایر همکاران وکیل توصیه میگردد که اگر در زمینه جرایم پزشکی دانش و تجربه کافی را ندارند، از وکالت در این موضوعات منصرف شده و در چنین پرونده هایی ورود نکنند، زیرا موجب ورود آسیب و ضرر بیشتری به موکل و خانواده وی میشوند.

وکیل پزشکی موسسه امین عدالت، صفر تا صد روند پرونده در جرایم پزشکی را، خواه در دادسرا و دادگاه باشد، خواه در سازمان نظام پزشکی باشد، بلد است و میداند! به همین سبب مدعی بهترین بودن در جرایم پزشکی هستیم. توصیه میگردد در مورد موسسه امین عدالت با مراجعه به سایت مربوطه، تحقیقات و اطلاعات خود را تکمیل نمایید.

به این نوشته از راست به چپ چند ستاره می دهید؟
[تعداد آرا: ۳ میانگین امتیاز: ۵]

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

دیگر مطالب این دسته بندی

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments