مطالبه هزینه کارهای مازاد بر قرارداد پیمانکاری

مطالبه هزینه کارهای مازاد بر قرارداد پیمانکاری به معنای مطالبه هزینه کارهایی است که در قرارداد پیمانکاری راجع به آن ها توافق نشده است و شما برای مطالبه آن ها باید مستندات لازم از جمله ابلاغ کارفرما را داشته باشید.

نحوه مطالبه هزینه کارهای مازاد بر قرارداد پیمانکاری چگونه است؟

مطالبه هزینه کارهای مازاد بر قرارداد پیمانکاری بدین نحو می باشد که پیمانکار بابت ابلاغ هایی که کارفرما برای انجام کارهای اضافه به پیمانکار داشته است، هزینه ای را پرداخت نکرده و پیمانکار به ناچار برای مطالبه این هزینه ها اقدام به طرح دادخواست در محاکم قضایی می نماید.

کارهای مازاد بر قرارداد پیمانکاری چیست؟

مطالبه کارهای مازاد بر قرارداد پیمانکار را زمانی می توانید به درستی انجام دهید که ابتدا با تعریف کار مازد بر قرارداد پیمانکاری آشنا شوید. کارهای مازاد بر قرارداد پیمانکاری به کارهایی گفته می شود که از سوی کارفرما به پیمانکار ابلاغ می شود و مازاد بر حجم کار مندرج در قرارداد پیمانکاری می باشد. باید به این نکته توجه داشته باشید که ممکن است این حجم از کار شامل اختیار کارفرما برای افزایش ۲۵ درصدی حجم قرارداد باشد.

مطالبه هزینه کارهای مازاد بر قرارداد پیمانکاری در صلاحیت کدام دادگاه است؟

مطالبه هزینه کارهای مازاد بر  قرارداد پیمانکاری در صلاحیت دادگاه حقوقی می باشد. از نظر صلاحیت محلی نیز این موضوع را می توان در سه دادگاه محل اقامت خوانده یعنی کارفرما و یا محل انعقاد قرارداد و یا دادگاه محل اجرای تعهد مطالبه نمود. محل انعقاد قرارداد را زمانی می توان بدان استناد کرد که در قرارداد محل انعقاد آن صراحتا درج شده باشد. محل اجرای تعهد نیز به محل اجرای پروژه گفته می شود.

مشاوره با وکیل متخصص پیمانکاری

وکیل متخصص در زمینه دعاوی پیمانکاری با بررسی مستندات ارائه شده از سوی شما از ابتدای پرونده استراتژی را مشخص می نماید و بر اساس نقشه راه طراحی شده از سوی وکیل مورد نظر شما پرونده را به انتها می رسانید. بنابراین انتخاب وکیل با تجربه در این زمینه بسیار با اهمیت بوده و شما با تعیین وکیل با تجربه و متخصص می توانید به نتیجه مورد نظر خود دست پیدا کنید. ما در این کار متخصص هستیم و با توجه به تجربیات درخشان وکلای موسسه شما می توانید بهترین نتایج ممکن را در پرونده های خود اخذ نمایید.

دادخواست مطالبه کارهای مازاد بر قرارداد

مطالبه هزینه کارهای مازاد بر قرارداد پیمانکاری با طرح دادخواست در دادگاه صورت می گیرد. دادخواست مطالبه هزینه های مازاد بر قرارداد باید به نحو تخصصی تنظیم شود و در دادخواست تنظیمی باید نکاتی در خصوص تعیین خواسته و مستندات پیوست رعایت شود تا دادخواست توسط محکمه رسیدگی کننده با قرار رد مواجه نشود. تنظیم دادخواست در این زمینه در تخصص ماست. قبل از هر اقدامی با ما تماس بگیرید.

مستندات لازم برای مطالبه کارهای مازاد بر قرارداد چیست؟

مطالبه هزینه کارهای مازاد بر قرارداد پیمانکاری نیاز به ارائه مستندات لازم در این زمینه دارد. به عنوان مثال برای کارهای اضافه لازم است که ابلاغ کتبی از سوی کارفرما وجود داشته باشد. همچنین پیمانکار برای مطالبه کارهای مازاد می تواند به صورتجلسه تنظیم شده برای این کارها توسط سرپرست کارها و یا سایر نمایندگان کارفرما استناد نماید. بررسی دقیق خواسته های شما و طرح دعوای صحیح در این زمینه نیاز به بررسی مستندات شما از طریق وکیل متخصص دارد. لذا توصیه ما مراجعه حضوری به موسسه و مشاوره با وکیل متخصص در این زمینه می باشد.

نحوه محاسبه هزینه کارهای مازاد بر قرارداد چگونه است؟

مطالبه هزینه کارهای مازاد بر قرارداد پیمانکاری به این نحو می باشد که پس از ارجاع پرونده به دادگاه رسیدگی کننده، دادگاه پرونده مورد نظر را جهت بررسی به کارشناسی ارجاع می نماید و کارشناس مورد نظر نیز با توجه به مکاتبات صورت گرفته میان طرفین در خصوص تعیین هزینه این کارها تصمیم گیری می نماید. در صورتی که هیج توافقی بین طرفین در این خصوص وجود نداشته باشد، بر اساس قیمت عرف برای انجام کارهای مورد نظر تعیین قیمت صورت می گیرد.

◁◁ بیشتر بدانید:  مطالبه حق الزحمه پیمان مدیریت و نظارت در قرارداد پیمانکاری

نحوه مطالبه هزینه کارهای مازاد بر قرارداد پیمانکاری
نحوه مطالبه هزینه کارهای مازاد بر قرارداد پیمانکاری

پرونده پیمانکاری بدون وکیل ممنوع

موسسه حقوقی و داوری امین عدالت کبریا با در اختیار داشتن وکیل متخصص در زمینه قراردادهای پیمانکاری و طرح انواع دعاوی در این زمینه آماده ارائه خدمات حقوقی مناسب به شما عزیزان می باشد. برای مشاوره با وکیل با تجربه و حرفه ای در زمینه دعاوی پیمانکاری و همچنین تنظیم انواع دادخواست، اظهارنامه، لایحه و استفاده از سایر خدمات حقوقی موسسه با ما تماس بگیرید.

به این نوشته از راست به چپ چند ستاره می دهید؟
[تعداد آرا: ۵ میانگین امتیاز: ۵]

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

دیگر مطالب این دسته بندی

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments