اخذ ویزای تحصیلی مجارستان

اخذ ویزای تحصیلی مجارستان چگونه است؟ شرایط گرفتن ویزای دانشجویی مجارستان چیست؟ چرا بهترین راه برای اخذ ویزای تحصیلی مجارستان انتخاب وکیل مهاجرتی است؟ مراحل گرفتن ویزای تحصیلی برای مجارستان بصورت تضمینی چگونه است؟ چقدر طول میکشد تا ویزای تحصیلی مجارستان صادر شود؟ نحوه رفع کردن ریجکتی ویزای مجارستان توسط موسسه امین عدالت در تهران چگونه است؟ هزینه اخذ ویزا برای تحصیل در کشور مجارستان چقدر است؟ با موسسه حقوقی امین عدالت به شماره ثبت ۴۸۶۶۰ همراه باشید. با ما موفقیت را تجربه میکنید.

چرا متقاضیان اخذ ویزای تحصیلی مجارستان زیاد هستند؟

اخذ ویزای تحصیلی مجارستان دارای طرفداران بسیاری خصوصا هموطنان عزیز میباشد. زیرا: کشور مجارستان در قلب اروپا واقع شد است. سطح تفکر و فرهنگ ملی در این کشور بسیار بالا است. دارای بهترین دانشگاه های آموزش عالی در انواع رشته های پزشکی، پیراپزشکی،  مهندسی، مدیریت و غیره میباشد. هزینه تحصیل و هزینه زندگی دانشجویی در کشور مجارستان بسیار مقرون به صرفه است. تجربه ۱۲ ساله کادر باتجربه موسسه حقوقی ما در تهران، نشان دهنده این امر است که، اخذ ویزای تحصیلی مجارستان در اکثر موارد با ریجکتی مواجه نمیشود. زیرا شرایط متقاضی بصورت موردی، توسط تیم حقوقی ما، مورد بررسی قرار میگیرد. لذا با درصد اطمینان بالایی نسبت به عدم برخورد با ریجکتی ویزای مجارستان اقدامات لازم صورت میپذیرد.

مضافا آنکه متقاضی میتواند در حین تحصیل در کشور مجارستان، به اشتغال نیز مشغول باشد. و به دلیل عضویت کشور مجارستان در شنگن، برای دانشجو و خانواده عزیز وی، امکان سفر به سایر کشورهای اروپایی به آسانی ممکن است. برای صحبت درخصوص سایر مزایا و امتیازات اخذ ویزای تحصیلی مجارستان هم اکنون با ما تماس حاصل نمایید.

مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی مجارستان

اخذ ویزای تحصیلی مجارستان نیازمند فراهم نمودن مدارک مورد نیاز است. با تکمیل مدارک لازم، درصد مواجه با ریجکت شدن ویزای تحصیلی مجارستان به شدت کاهش می یابد. به همین جهت بهترین کار، اخذ مشاوره جهت تحصیل در کشور مجارستان از وکیل مهاجرت تحصیلی موسسه حقوقی امین عدالت میباشد. در ابتدا به بیان موردی و مختصر مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی مجارستان میپردازیم. سپس شرح موضوعات ضروری خدمت شما عزیزان ارایه میگردد. پس برای درخواست ویزای تحصیلی مجارستان، یا اجازه اقامت در این کشور، باید مدارک ذیل را فراهم نمایید.

 • ۶ قطعه عکس رنگی پاسپورتی در سایز ۳ در ۴
 • نامه پذیرش و قبولی دانشگاه مقصد
 • پرداخت شهریه و هزینه خوابگاه به دانشگاه مجارستان و ارایه رسید آن.
 • ارایه کپی گذرنامه.
 • ارایه مدرک جهت اثبات تمکن مالی دانشجو و حساب پشتیبان.
 • ترجمه رسمی کلیه مدارک تحصیلی قبلی مانند مدرک دیپلم یا لیسانس، به زبان انگلیسی و ارایه آنها.
 • ترجمه رسمی ریز نمرات تحصیلی متقاضی.
 • ارایه مدرک زبان انگلیسی متقاضی در صورت داشتن.
 • ضمیمه نمودن رزومه کاری و بیمه درمانی.
 • ارایه توصیه نامه و انگیزه‌نامه.
 • ارایه فرم تکمیل شده و تایپ شده سفارت. که باید همراه با امضا دانشجو یا متقاضی برای اخذ ویزای تحصیلی مجارستان باشد.
 • تعیین تکلیف درخصوص محل اقامت دانشجو در مجارستان.

اکنون به توضیح یک مورد کاربردی میپردازیم. همچنین میتوانید در طی تماس تلفنی این موارد را از مشاور حقوقی موسسه ما دریافت نمایید. یا خواهان شرکت در جلسه دیدار حضوری با وکیل مهاجرت تحصیلی مجارستان ما باشید.

شرایط اخذ ویزای تحصیلی مجارستان
شرایط اخذ ویزای تحصیلی مجارستان

اگر سن متقاضی کمتر از ۱۸ سال باشد

اخذ ویزای تحصیلی مجارستان اگر برای متقاضی صورت پذیرد که دارای سن کمتر از ۱۸ سال باشد، باید این موارد نیز انجام شود. پدر متقاضی باید تعهد ضمانت فرزند زیر ۱۸ سال خود را برای خروج از کشور ارایه نماید. خوب است بدانید اگر مادر متقاضی، نسبت به تعهد پرداخت هزینه های تحصیل فرزند اقدام میکند، باید از تمام صفحات شناسنامه مادر کپی مصدق تهیه شده و به ضمیمه مدارک درآید. سپس گواهی بانکی حساب پدر یا مادر مورد بررسی قرار میگیرد.

 • نکته: تحصیل در دانشگاه بوداپست مجارستان، مستلزم داشتن مدرک دیپلم برای متقاضی و کمتر بودن سن وی از ۲۴ سال میباشد.

دلایل رد شدن یا ریجکت شدن ویزای مجارستان

برای طی نمودن مراحل اخذ ویزای تحصیلی مجارستان، باید مدارک لازم را تکمیل نموده، و به موقع اقدام نمایید. لذا با فقدان هریک از بایسته های ضروری در اخذ ویزا، متقاضی با ریجکتی ویزای تحصیلی خود مواجه میشود. برای کاهش ریسک ریجکتی ویزای تحصیل به مجارستان حتما با وکیل مهاجرتی موسسه حقوقی ما صحبت کنید. در ادامه شایع ترین دلایل ریجکتی را بصورت موردی بیان کرده، و هریک را بصورت کامل برای شما توضیح داده ایم.

دلایل ریجکتی ویزای تحصیلی مجارستان

دلایل رایج ریجکت شدن ویزای تحصیلی مجارستان بصورت خلاصه از قرار ذیل است:

۱) متقاضی کلیه مدارک لازم را بصورت کامل و به درستی، ارایه نکرده است!

از ارایه اسناد کاذب یا فاقد واقعیت به سفارت و کنسولگری خودداری نمایید. در صورت ارایه تصویر نادرستی از هویت، شرایط و وضعیت خود، با ریجکت شدن اخذ ویزای تحصیلی مجارستان روبرو میشوید. با دریافت مشاوره صحیح و دقیق، درصد این ریسک را به حداقل برسانید.

۲) داشتن سو پشینه کیفری در ایران

اگر دارای سوپیشینه کیفری و یا ارتکاب جرم به یکی از جرایم، مطابق قانون مجازات اسلامی هستید، حتما این مورد را به وکیل مهاجرت تحصیلی به مجارستان ما اطلاع دهید.

۳) عدم توضیح شفاف و منطقی درخصوص هدف متقاضی

متقاضی برای اخذ ویزای تحصیلی مجارستان چه هدفی دارد؟ چرا میخواهد به کشور مجارستان مهاجرت کند؟ دلیل تصمیم بر گذراندن تحصیل در رشته مورد نظر در مجارستان چیست؟ افسر ویزا باید قانع شود. کادر باتجربه موسسه ما شما را در بیان این موارد یاری مینمایند.

۴) عدم ارایه تمکن مالی متقاضی به مدت اقامت

متقاضی باید تصویر تمکن مالی خود یا حساب پشتیبان را ارایه دهد. باید تصویر توانایی مالی درخصوص پرداخت هزینه های زندگی و هزینه رفت و آمد خود را ضمیمه کند. زیرا بدون احراز تمکن مالی، امکان اخذ ویزای تحصیلی مجارستان وجود ندارد.

۵) وجود نام متقاضی در لیست اطلاعاتی شنگن

ممکن است متقاضی به دلیل وجود مسایل سیاسی و امنیتی، نامش در لیست مربوط به افراد ممنوعه، برای مهاجرت به کشورهای عضو اتحادیه اروپا وجود داشته باشد. لذا اگر فرد تهدیدی برای سیاست های عمومی، یا امنیت داخلی و بهداشت عمومی باشد، درخواست ویزای وی رد میشود.

۶) بیمه مسافرتی متقاضی نامعتبر باشد

برای اخذ ویزای تحصیلی مجارستان باید بیمه مسافرتی معتبر توسط متقاضی ارایه شود. برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص شرایط داشتن بیمه معتبر هم اکنون با موسسه حقوقی ما در تهران تماس حاصل نمایید.

 • نکته: با تعیین وقت قبلی از سفارت، به موقع برای ارایه مدارک خود که کامل میباشد، اقدام نمایید. بدون رعایت این موارد، سفارت شما را نمیپذیرد. ما همه نکات ضروری را برای شما رعایت میکنیم. زیرا در صورت ریجکتی ویزا، مطابق قانون، هیچگونه هزینه ای عودت داده نمیشود.
◁◁ بیشتر بدانید:  تحصیل پزشکی در مجارستان

اخذ ویزای تحصیلی مجارستان برای مدارس

اگر متقاضی اخذ ویزا، کودک بین سه تا شش سال باشد، تحصیل در مقطع پیش دبستانی در مجارستان برای وی اجباری است. سپس تحصیل تا سن ۱۶ سالگی اجباری است. مدت زمان تحصیل در دبستان ۸ سال می باشد. بعد از این مدت، فرد وارد دوره دبیرستان می شود. سطح تحصیلات در مدارس مجارستان عالی و با کیفیت است. خوب است بدانید تحصیل در مدارس دولتی رایگان است. در بیشتر مدارس دولتی، دروس تحصیلی به زبان مجاری تدریس میشود. اما مدارس دو زبانه، و مدارس بین المللی به زبان انگلیسی نیز در کشور مجارستان وجود دارد.

 • نکته: خوب است بدانید کودکان زیر سن ۱۸ سال، برای تحصیل در مدارس مجارستان، باید دارای یک قیم در این کشور باشند. یا باید در مدارس شبانه روزی تحصیل کنند.

تحصیل در مقطع لیسانس در کشور مجارستان

بسیاری از متقاضیان اخذ ویزای تحصیلی مجارستان، خواهان تحصیل در مقطع لیسانس هستند. طول دوره تحصیل در مقطع لیسانس معمولا ۳ سال میباشد. همچنین متقاضیان با گذراندن دروه های آمادگی قبل از لیسانس، میتوانند اینگونه تصور نمایند که ورود آنها به دانشگاه های مجارستان بصورت تضمینی میباشد. به همین جهت مشاهده میکنیم که برخی از همکارای بیان میکنند: اخذ ویزای تحصیلی مجارستان بصورت تضمینی میباشد. لذا در انتخاب موسسه حقوقی برای انجام امور مهاجرتی خود دقت نمایید.

تحصیل در انواع رشته های پزشکی، پیراپزشکی، داروسازی، دندانپزشکی، پرستاری، مامایی، مهندسی مانند عمران، معماری و مدیریت و غیره جزو پرطرفدارین رشته ها در بین متقاضیان است. فقط گذراندن دوره های پریمدیکال در کشور مجارستان را فراموش نکنید.

اخذ ویزای تحصیلی مجارستان در مقطع فوق لیسانس

برای اخذ ویزای تحصیلی مجارستان در مقطع فوق لیسانس نیازمند ارایه مدارک مورد نیاز به دانشگاه مقصد و سفارت هستید. مدارکی از قبیل: مدارک تحصیلی قبلی، انگیزه نامه و توصیه نامه متقاضی، و اطلاعات مربوط به هویت شخص متقاضی باید تهیه و آماده گردد. خوب است بدانید که اگر مدرک زبان مربوط به دو سال قبل از زمان درخواست خود دارید، میتوانید ان را ضمیمه کنید. همچنین اگر مدرک زبان ندارید، باید در دوره های قبل از ورود به دانشگاه، برای آموزش زبان انگلیسی شرکت نمایید.

 • نکته: مدت زمان تحصیل در مقطع فوق لیسانس، ۲ سال میباشد.

اخذ ویزای تحصیلی مجارستان برای تحصیل در مقطع دکترا

قبل از اقدام برای اخذ ویزای تحصیلی مجارستان برای مقطع دکترا خوب است بدانید: تحصیل در مقطع دکترا در مجارستان هم بصورت آموزش آکادمیک است، و هم بصورت آموزش به نحوه تحقیقاتی و عملی میباشد. لذا انتخاب بهترین دانشگاه های مجارستان، بهترین گزینه برای تحصیل به مدت ۴ سال در مقطع دکترا میباشد. همواره توصیه میگردد قبل از اقدام برای اخذ ویزا از نحوه و شرایط آن آگاهی لازم را داشته باشید.

 • یک نکته بسیار مهم و ضروری: متاسفانه برخی از موسسات و افراد بدون داشتن هیچگونه مجوز رسمی از وزارت علوم و یا داشتن تجربه ای در زمینه اعزام دانشجو به خارج اقدام مینمایند. یا بعد از دریافت پول از متقاضی، دیگر پاسخ تلفن را نمیدهند. این افراد و موسسات کلاهبردار هستند. زیرا هیچ سرویس متمرکزی برای درخواست پذیرش تحصیل دکترا در مجارستان وجود ندارد. لذا متقاضیان باید دارای مدرک فوق لیسانس باشند. همچنین سایر مدارک لازم را فراهم آورده باشید. سپس برای اخذ ویزای تحصیلی مجارستان در مقطع دکترا اقدام نمایید.

لزوم تمکن مالی برای اخذ ویزای تحصیلی مجارستان

وکیل مهاجرت تحصیلی مجارستان برای شما توضیح میدهد که تحصیل در مجارستان نیازمند صرف چه هزینه هایی میباشد. همچنین برای اخذ ویزای تحصیلی مجارستان باید تمکن مالی متقاضی ارایه گردد. باید در حساب متقاضی میزان لازم پول وجود داشته باشد. تا برای کشور مجارستان محرز گردد که شما توانایی مالی برای مدت زمان تحصیل دارید. لذا باید حداقل ۳ ماه قبل از مراجعه به سفارت و اقدام برای اخذ ویزا، مبلغ ۸ تا ۱۲ هزار یورو در حساب شما وجود داشته باشد. ارایه پرینت حسابتان در زمان مراجعه به سفارت را فراموش نکنید. درصورت انعقاد قرارداد با موسسه حقوقی ما همه این امور توسط وکیل مهاجرتی برای شما انجام میشود.

ویزای تحصیلی مجارستان
ویزای تحصیلی مجارستان

مزایای اخذ ویزای تحصیلی مجارستان

اخذ ویزای تحصیلی مجارستان چه مزایایی دارد؟ موسسه حقوقی ما برای تصمیم گیری به شما کمک میکند. با دانستن مزایای تحصیل در این کشور، درخصوص اقدام برای اخذ ویزای تحصیلی مجارستان مصمم میشوید. پس بصورت موردی برای شما توضیح میدهیم:

 • مجارستان دارای سابقه ۶۵۰ ساله در زمینه آموزش عالی است.
 • اساتید دانشگاه های مجارستان دارای جوایز نوبل میباشد. لذا جز ۲۰ کشور برتر از این جهت هستند.
 • مدارک تحصیلی دانشگاه های مجارستان دارای اعتبار در کشورهای اروپایی است.
 • امکان اخذ بورسیه از دانشگاه های مجارستان وجود دارد.
 • سطح امنیت در این کشور بسیار بالا بوده و دارای فرهنگ غنی و دیرینه میباشد.
 • اخذ ویزای تحصیلی مجارستان موجب سفر به سایر کشورهای اروپایی میشود.
 • رشته های تحصیلی در دانشگاه به زبان انگلیسی نیز ارایه میگردد.

توضیح درباره مزیت های اخذ ویزای تحصیلی مجارستان

اخذ ویزای تحصیلی مجارستان به معنای اخذ ویزای یک کشوری است که عضو منطقه شنگن میباشد. لذا شما عزیزان بدون نیاز به اخذ ویزای دیگری، به تمام کشورهای عضو شنگن سفر میکنید. دانشجویان دارای امکانات رفاهی هستند. امکان اشتغال به شغل بعد از تحصیل در کشور مجارستان وجود دارد. لذا متقاضی میتواند اقامت کاری دریافت کند. برای ورود به کالج های کشور مجارستان، صرف داشتن مدرک دیپلم کفایت میکند. شما با پرداخت هزینه های معقول و به صرفه، مدرک تحصیلی را اخذ میکنید که دارای اعتبار در ایران و کشورهای اروپایی مانند آلمان و امریکا میباشد. اخذ ویزای تحصیلی مجارستان موجب بهره مندی شما از حقوق شهروندی این کشور میشود.

شرایط اخذ ویزای تحصیلی مجارستان

موسسه حقوقی امین عدالت شرایط اخذ ویزای تحصیلی مجارستان را مختصرا اینگونه بیان میکند:

 • ارایه مدرک جهت احراز محل اقامت متقاضی در کشور مجارستان
 • ارایه گواهی تمکن مالی متقاضی بعنوان حساب پشتیبان. که متضمن توانایی پرداخت هزینه‌های زندگی و تحصیل متقاضی است.
 • داشتن گذرنامه با حداقل اعتبار ۶ ماهه
 • پذیرش و قبولی در دانشگاه مقصد
 • اثبات بیمه درمانی معتبر متقاضی
 • نمره زبان آیلتس با نمره حداقل ۵.۵
 • داشتن مدرک دیپلم دوازده ساله و ترجمه رسمی آن به زبان انگلیسی.

با انعقاد قرارداد با موسسه حقوقی امین عدالت، در راه موفقیت در اخذ ویزای تحصیلی مجارستان گام نهید.

هزینه اخذ ویزای تحصیلی مجارستان

هزینه اخذ ویزای تحصیلی مجارستان در سال ۲۰۲۳ حدود ۱۰۰۰ یورو میباشد. اما کادر باتجربه موسسه حقوقی ما همواره تاکید میکند، سایر هزینه های تحصیل و زندگی در مجارستان را نیز مدنظر قرار دهید. تا با اشراف کامل درخصوص هزینه اخذ ویزای تحصیلی مجارستان تصمیم گیری نمایید. بعنوان مثال هزینه زندگی در شهر بوداپست به نسبت سایر شهرهای مجارستان بیشتر و بالاتر است. ولی میتوان هزینه نسبی بین ۶ هزار تا ۲۰ هزار یورو در سال را درنظر داشت. به همین جهت بسیاری از متقاضیان اخذ ویزای تحصیلی مجارستان، در حین تحصیل به اشتغال نیز میپردازند.

◁◁ بیشتر بدانید:  هزینه تحصیل پزشکی در مجارستان

مراحل اخذ ویزای تحصیلی مجارستان

خوب است بدانید برای اخذ ویزای تحصیلی مجارستان نیاز به طی نمودن چه مراحلی دارید:

 • اخذ پذیرش از دانشگاه مقصد نخستین گام است.
 • با سفارت تماس گرفته و وقت مراجعه حضوری بگیرید.
 • به سفارت، گذرنامه، فرم درخواست تکمیل شده و هزینه آن را تحویل دهید.
 • سوابق تحصیلی و تمکن مالی خود را به سفارت ارایه کنید.
 • نتیجه درخواست اخذ ویزای تحصیلی مجارستان در طی یک ماه برای شما ارسال میگردد.
 • با سفر به مجارستان، اجازه اقامت ۳۰ روزه خود را فراهم کنید.

همچنین میتوانید انجام کلیه امور فوق و امور مربوط به مهاجرت و انتقال ارز خود را به موسسه حقوقی ما در تهران بسپارید. تا حصول موفقیت، همراه شما هستیم.

آیا گرفتن این ویزا آسان است؟

اگر میخواهید به اسانی ویزای تحصیلی مجارستان را اخذ کنید، پس مدارک خود را تکمیل نمایید. شرایط و ضوابط مختلف اعم از مدرک تحصیلی پیشین و سن متقاضی را رعایت نمایید. کلیه فرم ها را به درستی تکمیل نموده. و مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی مجارستان را به زبان انگلیسی، ترجمه رسمی نمایید. نامه پذیرش دانشگاه مقصد و گذرنامه معتبر و بلیط رزرو شده و کارت بیمه را ارایه نمایید. برای موفقیت در اخذ این ویزا باید شرایط آن را رعایت کنید. به همین جهت ما همواره تاکید داریم که از دانش، تخصص، تجربه و مهارت وکیل متخصص امور مهاجرتی ما استفاده کنید.

مدت زمان اخذ ویزای تحصیلی به مجارستان

یکی از پرسش های متداول شما عزیزان درخصوص نحوه اخذ ویزای تحصیلی مجارستان، مدت زمان صدور این ویزا و موفقیت در اخذ آن میباشد. یعنی برای متقاضی و خانواده وی مهم است که، چقدر زمان نیاز است تا ویزای تحصیلی بررسی و صادر شود؟ بطور معمول نهایتا این امر ۲ ماه به طول می انجامد. ولیکن مراجعه کنندگان محترم موسسه حقوقی امین عدالت، از صرف زمان ۱ ماهه به دلیل تکمیل بودن مدارک مطابق توصیه های وکیل، ابراز خرسندی میکنند. لذا از دست ندادن زمان بسیار مهم و حیاتی میباشد. یعنی پس از پذیرش و قبولی دانشگاه مقصد در مجارستان، باید فورا نسبت به اخذ ویزای تحصیلی مجارستان اقدام نمایید.

وکیل برای اخذ ویزای تحصیلی مجارستان
وکیل برای اخذ ویزای تحصیلی مجارستان

چرا موسسه حقوقی امین عدالت

چرا برای اخذ ویزای تحصیلی مجارستان، موسسه حقوقی امین عدالت بهترین گزینه است؟ زیرا موسسه حقوقی ما دارای کادر باتجربه دارای مجوز رسمی از وزارت علوم میباشد. اعضای مجرب و متخصص ما دارای سابقه ۱۲ ساله در امر اعزام دانشجو به مجارستان میباشند. شما با انعقاد قرارداد با موسسه حقوقی امین عدالت، وکیل و نماینده دانشگاه را موظف به انجام امور و پیگیری شایسته میکنید. ما با بررسی شرایط متقاضی، درصد موفقیت در اخذ ویزای تحصیلی مجارستان را صادقانه به وی میگوییم. موسسه ما دارای شماره ثبت ۴۸۶۶۰ میباشد. لذا برای دیدار با وکیل مهاجرت تحصیلی به مجارستان با ما تماس بگیرید. پاسخگویی بصورت تلفنی و آنلاین از طریق واتساپ صورت میپذیرد.

به این نوشته از راست به چپ چند ستاره می دهید؟
[تعداد آرا: ۶ میانگین امتیاز: ۴.۳]

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

دیگر مطالب این دسته بندی

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments