شکایت از دکتر زیبایی کی کجا چگونه

شکایت از دکتر زیبایی، کی؟ زمانی که در اثر اقدام پزشک مورد نظر به شما آسیب وارد شده باشد. کجا؟ دفتر خدمات قضایی. چگونه؟ شخصا یا توسط وکیل متخصص دعاوی پزشکی.

شکایت از دکتر زیبایی چه زمانی است؟

شکایت از دکتر زیبایی را زمانی می توانید مطرح کنید که در اثر جراحی زیبایی که پزشک برای شما انجام داده است، به شما آسیبی وارد شده باشد. در برخی موارد جراحی های زیبایی منتهی به نتیجه مورد نظر مراجعه کننده نمی شود و از این بابت مراجعه کننده قصد شکایت دارد، این موارد اصولا قابل شکایت نیست اما در موارد استثنایی برای عدم نتیجه گیری هم می توانید شکایت کنید. به طور مثال زمانی که پزشک تخصص کافی در آن زمینه نداشته باشد.

عنوان دکتر زیبایی درست است؟

شکایت از دکتر زیبایی می تواند به دلیل استفاده از همین عنوان باشد. جالب است بدانید در هیچ یک از مدارج علمی پزشکی، عنوان پزشکی به نام دکتر یا پزشک زیبایی وجود ندارد و این عنوان به هیچ عنوان مورد تایید وزارت بهداشت نمی باشد. استفاده از عناوین علمی تایید نشده از سوی وزارت بهداشت نیز برای پزشک تخلف محسوب می شود و شما می توانید از این بابت از پزشک مورد نظر شکایت کنید.

مشاوره با وکیل شکایت از جراح زیبایی

برای شکایت از یک جراح زیبایی ابتدا باید چند مورد مهم از سوی شما بررسی شود. ابتدا باید تخصص پزشک مورد نظر از سوی وکیل مشخص شود. این امر به این دلیل است که تخصص یا عدم تخصص پزشک برای جراحی شما معین شود. مورد دوم اعتبار یا عدم اعتبار پروانه پزشک باید توسط وکیل بررسی شود. در نهایت مشکلات به وجود آمده برای شما توسط وکیل شنیده می شود و وکیل با توجه به اظهارات شما اقدام به تنظیم شکواییه جهت ارجاع به دادسرای جرایم پزشکی می نماید.

◁◁ بیشتر بدانید:  شکایت از جراح زیبایی با وجود رضایت نامه

شکایت از دکتر زیبایی کجا ثبت می شود؟

شکایت از دکتر زیبایی در دو حالت قابل ثبت است. اگر شما قصد داشته باشید از طریق وکیل دعاوی پزشکی شکایت خود را ثبت کنید، صرفا به وکیل مورد نظر وکالت می دهید و تمامی اقدامات ثبت شکایت شما توسط وکیل مورد نظر انجام می شود. اما اگر شخصا قصد ثبت شکایت علیه پزشک زیبایی را داشته باشید، می بایست به دفاتر خدمات الکترونیک قضایی مراجعه کنید.

شکایت از دکتر زیبایی چگونه باید انجام شود؟

شکایت از دکتر زیبایی را می بایست با تنظیم شکواییه و درج مواد قانونی لازم علیه پزشک مورد نظر انجام دهید. توصیه ما این است که قبل از طرح شکایت علیه پزشک مورد نظر حتما با وکیل متخصص در این زمینه مشاوره داشته باشید تا وکیل با بررسی مشکلات شما و بررسی تخصص پزشک مورد نظر اقدام به ثبت شکایت برای شما نماید. ما در این زمینه تخصص داریم، بدون اتلاف وقت با ما تماس بگیرید.

آیا پرونده های پزشکی به شورای حل اختلاف ارجاع می شود؟

شکایت از جراح زیبایی یک شکایت کیفری است که مانند بسیاری دیگر از شکایت های کیفری برای ایجاد صلح و سازش بین طرفین شکایت به شورای حل اختلاف ارجاع می گردد. شورای حل اختلاف تخصصی این موضوع شورای حل اختلاف واقع در سازمان نظام پزشکی تهران می باشد.

شکایت از جراح زیبایی کجا رسیدگی می شود؟

شکایت از دکتر زیبایی در تهران به دادسرای ناحیه ۲۶ تهران که یک دادسرای تخصصی پزشکی می باشد ارجاع می گردد. در شهرستان ها نیز به دلیل عدم وجود دادسرای تخصصی برای رسیدگی به پرونده های پزشکی، پرونده های پزشکی به یکی از شعبات خاص دادسرای عمومی و انقلاب که برای رسیدگی به پرونده های پزشکی تعیین می گردد، ارجاع می شود.

◁◁ بیشتر بدانید:  اتهام پزشک در پرونده های جراحی زیبایی

شکایت از دکتر زیبایی کی کجا و چگونه
شکایت از دکتر زیبایی کی کجا و چگونه

دعاوی پزشکی را بدون وکیل به دادگاه نفرستید

موسسه حقوقی امین عدالت کبریا با کادری مجرب از وکلای پایه یک دادگستری که در زمینه دعاوی پزشکی دارای تجربه و تخصص کافی می باشند این امکان را برای شما فراهم نموده است که با مراجعه به مجموعه ما با وکیل مورد نظر مشاوره داشته باشید و با کسب اطلاع از نحوه شکایت و مراحل شکایت از جراح زیبایی، اقدامات لازم را در این زمینه انجام دهید. برای مشاوره با وکیل شکایت از جراح زیبایی و یا تنظیم لایحه، دادخواست، شکواییه و یا استفاده از سایر خدمات حقوقی موسسه با ما تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می توانید سوالات خود را در خصوص شکایت از جراح زیبایی ذیل این مقاله بیان کنید تا توسط همکاران ما پاسخ داده شود.

به این نوشته از راست به چپ چند ستاره می دهید؟
[تعداد آرا: ۳ میانگین امتیاز: ۵]

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

دیگر مطالب این دسته بندی

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments