مجازات 4 تا 15 گرم شیشه

مجازات ۴ تا ۱۵ گرم شیشه چقدر است؟ تخفیف در مجازات ۴ تا ۱۵ گرم شیشه به چه صورت است؟ آیا مجازات خرید و فروش شیشه با حمل و نگهداری شیشه متفاوت است؟ با بهترین وکیل مواد مخدر تهران همراه باشید. موسسه حقوقی امین عدالت به شماره ثبت ۴۸۶۶۰ حامی حقوق شماست.

مجازات ۴ تا ۱۵ گرم شیشه

وکیل مواد مخدر تهران میگوید: مطابق بند ۴ ماده ۸ قانون اصلاح قانون مبارزه با مواد مخدر، اگر میزان مواد مخدر مکشوفه از شیشه بین ۴ تا ۱۵ گرم باشد، مجازاتهایی از قبیل: ۳۰ میلیون تا ۶۰ میلیون ریال جزای نقدی و ۵ تا ۸ سال حبس و زندان، و ۳۰ تا ۷۴ ضربه شلاق را برای مرتکب دربرخواهد داشت.

خوب است بدانید که قانون کاهش مجازات حبس تعزیری در میزان زندان مذکور تغییری ایجاد نکرده است. ولیکن درخصوص صدور حکم مجازات ۴ تا ۱۵ گرم شیشه بر مبنای حداقل حبس و زندان، دارای مقرره خاص قانونی میباشد. به همین جهت بهترین کار اخذ وکیل متخصص پایه یک دادگستری در پرونده اتهام مواد مخدر شیشه میباشد. تا مولفه های قانونی را در پرونده شما به نحو صحیح مورد تقاضا و درخواست قرار دهد.

  • نکته: ممکن است با عدم استناد به ماده قانونی مربوطه، از اعمال مقررات تخفیف محروم شوید. به همین جهت همواره باید وکیل باتجربه و متخصص را به همراه خود داشته باشید.

تخفیف مجازات ۴ تا ۱۵ گرم شیشه

مجازات ۴ تا ۱۵ گرم شیشه در بند ۴ ماده ۸ قانون مبارزه با مواد مخدر بیان شده است. حال سوال این است که در چه صورتی، امکان تخفیف در مجازات ۱۵ گرم شیشه وجود دارد؟

وکیل متخصص مواد مخدر تهران میگوید: مطابق ماده ۳۸ قانون فوق الذکر، اگر جهات تخفیف در پرونده وجود داشته باشد، امکان کاهش مجازات جرم شیشه و تخفیف در میزان مجازات ۴ تا ۱۵ گرم شیشه وجود دارد. به این نحو که مطابق ماده مذکور، دادگاه میتواند در صورت وجود جهات مخففه، مجازاتهای تعزیری مقرر در این قانون را، تا نصف حداقل مجازات آن جرم، تخفیف دهد. و درصورتیکه مجازات قانونی فاقد حداقل و حداکثر باشد، یعنی بصورت ثابت تعیین شده باشد، تا نصف همان مجازات را مورد تقلیل و کاهش قرار دهد. تحقق این امر، یعنی اعمال تخفیف در مجازات ۴ تا ۱۵ گرم شیشه، از نظر وکیل مواد مخدر یک پیروزی بزرگ است.

  • نکته: فراموش نکنید که اعمال مقررات تخفیف در مجازات شیشه از ۴ گرم تا ۱۵ گرم، از اختیارات قاضی رسیدگی کننده بوده و نمیتوان وی را مکلف به صدور این تخفیف نمود.
◁◁ بیشتر بدانید:  اظهارات متهم نزد ماموران مواد مخدر

جهات تخفیف مجازات چیست؟

مطابق ماده ۳۸ قانون مجازات اسلامی مصوب ۱۳۹۲ جهات تخفیف عبارتند از: گذشت شاکی یا مدعی خصوصی، همکاری موثر متهم در کشف و شناسایی شرکا و ادله اثبات جرم، اوضاع و احوال خاص مرتکب جرم، اعلام متهم قبل از تعقیب یا اقرار موثر وی حین تحقیق در اتهام ۴ تا ۱۵ گرم شیشه، ندامت، حسن سابقه یا وضع خاص مرتکب، کوشش متهم به منظور تخفیف آثار ناشی از جرم، خفیف بودن زیان وارده به قربانی جرم، مداخله ضعیف شریک یا معاون. وکیل پس از مطالعه پرونده برای شما بازگو میکند که کدام یک از جهات مذکور در مورد شما صدق میکند.

مجازات ۱۰ گرم شیشه خرید و فروش و حمل آن

خرید و فروش شیشه یا حمل و نگهداری ۱۰ گرم شیشه موضوعی است که در متن و صدر ماده ۸ قانون فوق الاشاره قید و ذکر شده است. لذا نظر به وجود تناسب در بندهای این ماده، مجازات ۱۰ گرم شیشه نیز داخل در بند ۴ بوده و همان مجازات مقرر در فوق را برای مرتکب جرم اعمال مینمایند. لذا نکته حائز اهمیت این است که آزمایش خالصی مواد مخدر شیشه صورت بگیرد. تا مشخص شود که دقیقا میزان و نوع و جنیس مواد مخدر کشف شده از چه نوعی است و چقدر است؟

بهترین وکیل مواد مخدر تهران

بهترین وکیل مواد مخدر شیشه در تهران کیست؟ معیار تشخیص وکیل خوب و کاربلد چیست؟ ببینید دوستان صلاحیت وکیل پایه یک دادگستری در وکالت در دعاوی و پرونده های کیفری وحقوقی، صلاحیت عام و کلی است. ولیکن هنگامیکه یک وکیل، وکالت در پرونده های کیفری، خصوصا در موضوع جرایم مربوط به مواد مخدر مانند شیشه را تخصص و حرفه خود قرار میدهد، به وی وکیل متخصص مواد مخدر اطلاق میشود. لذا شما باید در جلسه مشاوره حقوقی با وکیل متخصص مواد مخدر شیشه، تجربه و دانش وی را مورد تحقیق و توجه قرار دهید. به عنوان مثال وکیل مواد مخدر باید انواع مجازاتهای مختلف در مورد موضوعات مختلف مواد مخدر مانند مجازات ۴ تا ۱۵ گرم شیشه را بداند.

دفاع از اتهام ۱۵ گرم شیشه

دفاع از اتهام ۱۵ گرم شیشه از حیث ماهیت دفاع مانند سایر جرایم مربوط به مواد مخدر میباشد. لذا باید بررسی شود که در گزارش و صورت جلسه کشف مواد و نحوه دستگیری متهم چه مواردی قید شده است. شرایط و وضعیت متهم از چه قرار است؟ آیا متهم دارای سابقه کیفری میباشد یا خیر؟ و آیا سابقه وی موثر بوده یا خیر؟ آیا جهات تخفیف در مجازات برای او در پرونده محقق شده است یا نه؟ لذا با توجه به جمیع این موارد میتوان از وکیل متخصص انتظار داشت که بهترین دفاع از اتهام خرید و فروش شیشه یا حمل و نگهداری آن را به عمل آورد.

اگر مواد مخدر شیشه ۴ گرم باشد

  • آیا تفاوتی میان مجازات ۴ گرم شیشه و ۴ گرم و ۲۰ سانت شیشه وجود دارد؟

پاسخ مثبت است. خوب است بدانید که اگر اتهام مربوطه، حمل و نگهداری یا خرید و فروش شیشه یا توزیع و ساخت و تولید شیشه، تا میزان ۴ گرم و خود ۴ گرم باشد، مجازات ۴ تا ۱۵ گرم شیشه شامل حال مرتکب نشده، بلکه موضوع داخل در بند ۳ ماده ۸ است.

مجازات ۴ گرم شیشه از ۱۲ تا ۳۰ میلیون ریال جزای نقدی، و ۲ تا ۵ سال حبس و زندان، و ۳۰ تا ۷۴ ضربه شلاق است. لذا به لحاظ میزان مجازات حبس، تفاوت چشم گیری بین این دو وجود دارد.

  • نکته: میزان شیشه باید بیش از ۴ گرم باشد تا موضوع داخل در مفاد مندرج در بند ۴ ماده ۸ قرار بگیرد.
◁◁ بیشتر بدانید:  ارتکاب جرم دوم در مدت تعلیق مجازات پرونده های مواد مخدر

تخفیف مجازات 4 تا 15 گرم شیشه
تخفیف مجازات ۴ تا ۱۵ گرم شیشه

انواع خدمات حقوقی موسسه ما

وکیل خانم در مواد مخدر، وکیل آقا در مواد مخدر، تنظیم لایحه دفاعیه در مورد میزان مجازات ۴ تا ۱۵ گرم شیشه، وکالت در مطالعه پرونده و توضیح ابعاد آن، ارایه مشاوره حقوقی تخصصی و دقیق بنا بر موضوع پرونده کیفری شما، از جمله خدمات حقوقی ارزنده موسسه حقوقی امین عدالت میباشد. که صرفا توسط وکلای پایه یک دادگستری ارایه میگردد. لذا کافی است با ما تماس بگیرید. تا انتهای پرونده همراه شما هستیم.

به این نوشته از راست به چپ چند ستاره می دهید؟
[تعداد آرا: ۸ میانگین امتیاز: ۴.۴]

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

دیگر مطالب این دسته بندی

10 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی ترین
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
مهدی
1 ماه قبل

سلام، از خونه رفیقم ۱۵ گرم شیشه در آوردن، اقرار کرده که برای من هستش. لطفا راهنمایی کنید. رفته آزمایش ۱۰ گرم زاج بوده ۵ گرم شیشه، الان دادگاه منو میخواد. ممنون میشم راهنمایی کنید.

مهدی
6 ماه قبل

از ماشین شوهر من ۵ گرم شیشه پیدا کردن. آیا میتوان جرم اش رو با پول خرید؟

مهدی
7 ماه قبل

سلام، از من ۱ گرم و پانزده سانت شیشه گرفتن. اولین بار هم بوده میخواستم بدونم چقدر جریمه میشم؟

رضا
11 ماه قبل

سلام از بنده ۱گرم و۳۰ سانت شیشه گرفتن. تو پرونده زده نگهداری برای مصرف خودم بوده حکمش چیه؟

مجیددهقان
1 سال قبل

با سلام، بنده چند روز پیش به علت حمل و نگهداری ۱۲ گرم هرویین و شیشه و ۳ گرم ۳۰ سانت متادون دستگیر شدم و روز دادگاه دیر رسیدم. قاضی رای را صادر کرده بود هفت سال حبس و ۴۵ میلیون جزای نقدی و ۳۵۰۰ میلون جریمه به بنده داده است. آیا میتونم اعلام واخواهی کنم؟