نحوه عملکرد وکیل در قرارداد

نحوه عملکرد وکیل در قرارداد چگونه است؟ آیا میتوانیم تنظیم قرارداد را از وکیل بخواهیم؟ نحوه بررسی قراردادی که پیش تر تنظیم شده است، توسط وکیل متخصص چگونه میباشد؟

تنظیم قرارداد توسط وکیل

وکیل تنظیم قرارداد بصورت تخصصی به انجام این مهم میپردازد. در عصر کنونی شما میتوانید از طریق نرم افزاری مانند واتساپ نیز با وکیل حقوقی مربوطه در ارتباط باشید. همچنین میتوانید بصورت حضوری در موسسه حقوقی ما با وکیل خود دیدار داشته باشید. پس از صحبت و بررسی ابعاد مختلف قراردادی که مدنظر موکل میباشد، وکیل نسبت به تنظیم آن اقدام میکند. حال سوال مهم این است که وکیل چگونه قرارداد مورد نظر موکل را تنظیم میکند؟ آیا موکل میتواند انتظار داشته باشد که جمیع خواسته ها و مقاصدش در متن قرارداد تصریح و ذکر گردد؟

انطباق با قوانین موضوعه وکیل برای تنظیم قرارداد به نحو قانونی و اصولی، میبایست شرایط و خواسته های موکل را دانسته و بر موضوع اشراف کامل داشته باشد. سپس شروط و تقاضاهای موکل را در قالب قانون به رشته تحریر در می آورد. لذا توافق طرفین قرارداد تا آنجایی اعتبار دارد و وکیل متخصص قرارداد میتوانید آنها را عملی سازد که با قوانین آمره کشور ما مغایرت نداشته باشد. در صورتیکه شرط یا شروط طرفین خلاف قانون و نظم عمومی و اخلاق حسنه باشد، امکان توافق و تنظیم قرارداد ولو به دست وکیل ممکن و میسور نمیباشد.
  • نکته: اگر انعقاد قرارداد و تنظیم قرارداد بر خلاف قوانین آمره و نظم عمومی باشد، باطل و بلااثر است. یعنی قانون آن قرارداد و توافق را به رسمیت نشناخته و اثر حقوقی را بر آن مترتب نمیسازد.
◁◁ بیشتر بدانید:  وکیل تنظیم قرارداد | بخش اول | عنوان قرارداد

بررسی وکیل بعد از تنظیم قرارداد

ممکن است طرفین یک قرارداد شخصا و راسا نسبت به تنظیم و نگارش یک قرارداد حقوقی اقدام نمایند. اگر چنین مهمی را انجام دهند، بهترین کار پیش از امضای ذیل قرارداد و به دنبا آوردن توافق خویش در عالم حقوق، ارائه آن به وکیل متخصص قرارداد میباشد. با این کار، نظر حقوقی وکیل مربوطه را اخذ مینمایند. یعنی شما میتوانید پس از آنکه قرارداد خود را تنظیم کردید، به وکیل مراجعه کنید تا نقاط قوت و ضعف توافق شما را برایتان شرح دهد و همچنین به تفصیل برای هر دو طرف دعوا توضیح میدهد که مطابق قراراداد آنها، هریک دارای چه حقوق و تکالیفی میباشند.

آگاهی از مفاد قرارداد بنا به دلایل مختلف مانند وجود اعتماد یا سابقه در مراودات مالی، طرفن بارها قرارداد تنظیم نموده باشند و به مشکلی هم برنخورده باشند. ولیکن توصیه میگردد در مواردی که ماده یا بند یا تبصره یا بخش یا عبارتی از قرارداد خود را متوجه نمیشوید، توضیح آن را از وکیل بخواهید. وکیل متخصص در قرارداد برای شما توضیح میدهد که شرط مندرج در متن توافقنامه چه آثار حقوقی دارد.

◁◁ بیشتر بدانید:  استناد به قرارداد عادی با دو شاهد در دادگاه

عملکرد وکیل در قرارداد
عملکرد وکیل در قرارداد

وکیل تنظیم قرارداد در تهران

تنظیم قرارداد امری بسیار حساس است. بررسی حقوقی یک موضوع، نیازمند تخصص و صرف وقت است. به نظر شما این کار صحیحی است که عمل جراحی را به یک شخص عادی بسپارید و به جراح متخصص مراجعه نکنید؟ انجام امور وکالتی و حقوقی نیز به همین نحو است. تنظیم قرارداد، توضیح و تبیین مفاد و مندرجات آن، جملگی به عهده وکیل پایه یک دادگستری میباشد که به نحو تخصصی در زمینه دعاوی حقوقی و تنظیم قرارداد فعالیت مینماید. موسسه حقوقی و داوری امین عدالت کلیه خدمات فوق و سایر خدمات حقوقی تخصصی را به شما عزیزان ارائه میدهد. با ما تماس بگیرید.

به این نوشته از راست به چپ چند ستاره می دهید؟
[تعداد آرا: ۲ میانگین امتیاز: ۵]

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

دیگر مطالب این دسته بندی

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments