وکیل تنظیم قرارداد

وکیل تنظیم قرارداد کیست؟ بهترین وکیل برای تنظیم قرارداد کیست؟ چرا بهترین کار در تنظیم قرارداد، گرفتن مشاوره از وکیل متخصص است؟ وکیل متخصص حقوقی در بخش قراردادها، در موسسه حقوقی امین عدالت در تهران، قبل از تنظیم قرارداد مورد نظر شما، همه مفاهیم حقوقی را برای شما توضیح میدهد. در این مقاله به بیان اطلاعات حقوقی و کاربردی در مورد عنوان قرارداد بعنوان یکی از اجزای تشکیل دهنده یک قرارداد پرداخته ایم. با ما همراه باشید.

اهمیت قرارداد کتبی/ اهمیت وکیل برای تنظیم قرارداد

 وکیل تنظیم قرارداد بیان می دارد، امروزه تنظیم قراردادهای داخلی و بین المللی در روابط تجاری از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. اهمیت نگارش قراردادها و تنظیم قراردادها بصورت کتبی، بر همگان محرز می باشد. زیرا امکان استناد به بندهای قرارداد خصوصا در دادگاه به هنگام اقامه دعوا، بوجود می آید.  با توجه به پیچیده شدن روابط و گسترده شدن دامنه قرارداد ها در هر دو عرصه داخلی و بین المللی، لازم است که در تنظیم قرارداد ها از وکلای متخصص در این زمینه کمک گرفته شود. دریافت مشاوره حقوقی از وکیل تنظیم قرارداد از دو جهت دارای اهمیت می باشد. ابتدا اینکه خواسته های شما از یک قرارداد به نحوه صحیح و حقوقی در قرارداد گنجانده می شود. و دوم اینکه از ضرر های احتمالی آینده و استفاده از شروط بلااثر در متن قرارداد جلوگیری خواهد شد. در ادامه به بیان جزییات بیشتری در خصوص اهمیت استفاده از مشاوره حقوقی وکیل متخصص تنظیم قرارداد میپردازیم.

یک نکته مهم! عالم حقوق، عالم الفاظ و عبارات است. در دنیای حقوق و دعواهای حقوقی، معنی هر کلمه بسیار مهم است. زیرا قصد و درونیات انسان ها با به کار بردن الفاظ و کلمات مشخص میشود. به عبارت دیگر، در عالم حقوق کلمات دارای بار معنایی بسیار بالایی می باشند. ممکن است شما در صحبت های روزمره از کلماتی استفاده کنید. که از بار حقوقی آن هیچ آگاهی نداشته باشید. اما اگر این کلمات را در قراردادها استفاده کنید، ممکن است برای شما ضررهای سنگین مالی به همراه داشته باشد. از این رو ضروری است که برای جلوگیری از ضرر های غیر قابل جبران، تنظیم قرارداد را به وکیل تنظیم قرارداد بسپارید. زیرا ایشان در این کار دارای تخصص است.

لذا با خیالی آسوده و صرف هزینه ای به مراتب کمتر، نسبت به تنظیم قرارداد توسط وکیل اقدام نمایید. مقصود از صرف هزینه کمتر، در مقایسه با هزینه دادگاه ها و هزینه های دادرسی و حق الوکاله وکیل میباشد. به دیگر سخن، بهترین تصمیم این است که پیش از امضا نمودن هرگونه قرارداد یا سندی، حتما از وکیل تنظیم قرارداد مشاوره حقوقی دریافت نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هزینه تنظیم قرارداد توسط وکیل متخصص با موسسه حقوقی امین عدالت تماس حاصل نمایید.

اجزای تشکیل دهنده قرارداد

وکیل تنظیم قرارداد میگوید: هر قراردادی دارای بخش های مختلفی است. که اجزای تشکیل دهنده آن، به شرح ذیل می باشد:

۱- عنوان قرارداد
۲- طرفین قرارداد
۳- موضوع قرارداد
۴- شروط ضمن عقد
۵- خسارات ناشی از عدم انجام قرارداد
۶- حل اختلاف ناشی از قرارداد
۷- خاتمه قرارداد

وکیل تنظیم قرارداد در مقاله حاضر قصد دارد، به اولین بخش تنظیم قرارداد یعنی عنوان قرارداد بپردازد.

عنوان قرارداد چیست؟

عنوان قرارداد در واقع نام و اسمی است که از سوی طرفین قرارداد برای آن انتخاب می شود. در هر قراردادی در قسمت بالا معمولا عنوان قرارداد درج می شود. در نگاه افراد غیر متخصص عنوان قرارداد، دارای اهمیت چندانی نمی باشد. و صرفا برای خالی نبودن عریضه درج می شود. اما این اشتباهی رایج می باشد. و اگر به فردی متخصص جهت تنظیم قرارداد مانند وکیل تنظیم قرارداد رجوع کنید، قطعا تاکید خواهد کرد که عنوان قرارداد دارای آثار مهمی است. لذا در ادامه به بیان تمام آثار عنوان قرارداد پرداخته ایم.

اهمیت عنوان قرارداد در زمان طرح دعوا

وکیل تنظیم قرارداد به یکی از سوالات رایج این حوزه که، آیا عنوان قرارداد در تنظیم قرارداد اهمیت دارد یا خیر؟ چنین پاسخ می دهد: عنوان قرارداد دارای چهار اثر مهم است که به ترتیب بدان خواهیم پرداخت:

وکیل تنظیم قرارداد | قسمت اول | عنوان قرارداد
وکیل تنظیم قرارداد | قسمت اول | عنوان قرارداد

۱- استفاده از اسامی عقود معین

وکیل تنظیم قرارداد در بیان شرایط عقود معین بیان می دارد. عقود معین به عقودی گفته می شود که قانونگذار برای آنها اسم و شرایط خاصی را در نظر گرفته است. بدین معنا که وقتی عقود معین با شرایط تصریح شده در قانون محقق شود، قواعد در نظر گرفته شده برای آن در قانون نیز کاملا حاکم خواهد بود.

عقود معین، که تعیین شده در قانون مدنی میباشد، حصری است. و اسامی آن به شرح ذیل می باشد:

بیع، اجاره، معاوضه، مزارعه و مساقات، مضاربه، جعاله، شرکت، ودیعه، عاریه، قرض، قمار، گروبندی، وکالت، ضمان عقدی، حواله، کفالت، صلح، رهن وهبه.

عقود فوق الذکر عقود معین می باشند. که قانونگذار شرایط تحقق آنها را دقیقا تعیین نموده است. و در مواد ۳۳۸ تا ۸۲۴ قانون مدنی شرایط آنها بیان شده است. زمانی که شما یکی از عقود معین را جهت تنظیم قرارداد انتخاب می نمایید، واجب و ضرروی است که احکام مربوط به آن را به دقت در قانون مدنی مطالعه نمایید. در بعضی از موارد به علت ارتباط قرارداد انعقادی با سایر قوانین نیاز است که شما به قوانین دیگر نیز رجوع نمایید. برای مثال وقتی شما قرارداد اجاره منعقد می نمایید، باید علاوه بر قانون مدنی به قانون روابط موجر و مستاجر نیز رجوع نمایید. و احکام موجود در آن قوانین را نیز مد نظر قرار دهید. وکیل تنظیم قرارداد به همه این موارد اشراف کامل دارد. لذا با خاطری آسوده میتوانید بهترین وکیل متخصص در زمینه تنظیم قراردادها را از موسسه حقوقی ما بخواهید.

۲- تاثیر عنوان قرارداد در نوع آن

تاثیر عنوان قرارداد در نوع آن چیست؟ وکیل تنظیم قرارداد با بررسی قوانین موجود در این زمینه و تجارب حاصل از پرونده های جاری در محاکم بدین سوال بدین شرح پاسخ می دهد:

همواره باید این موضوع مد نظر باشد که قصد واقعی طرفین، تعیین کننده شرایط حاکم بر قرارداد خواهد بود. چرا که در نهایت آنچه دارای اهمیت است، قصد واقعی طرفین است نه عنوان قرارداد.

برای مثال زمانی طرفین قرارداد، عنوان امانت را برای قرارداد اجاره در نظر می گیرند. و بر این باور هستند که در پایان مدت اجاره، به راحتی می توانند ملک را تخلیه کنند، با مشکلات حقوقی بسیاری مواجه میشوند. زیرا در زمان بروز اختلاف و طرح دعوا و تشکیل پرونده، دادگاه به قصد واقعی طرفین که عقد اجاره بوده است توجه می نمایند. لذا ممکن است با مسایلی مانند اثبات قصد درونی و نیت واقعی افراد برخورد نماییم. وکیل تنظیم قرارداد از ابتدا عنوان حقوقی مناسب را برای قرارداد انتخاب میکند. زیرا بهترین کار این است که عنوان با مفاد همخوانی داشته باشد. یعنی اسم و عنوان، منطبق با ماهیت قرارداد باشد.

وکیل تنظیم قرارداد

وکیل تنظیم قرارداد در تهران را از موسسه حقوقی امین عدالت به شماره ثبت ۴۸۶۶۰ بخواهید. زیرا بهترین وکیل متخصص در تنظیم قرارداد، ابتدا مدارک ابرازی از سوی شما را بررسی می کند. و در مرحله بعدی به خواسته های طرفین، از قرارداد موردنظر، توجه می نماید. سپسبا در نظر گرفتن تمامی شرایط و مدارک، نوع قراردادی که می بایست برای طرفین منعقد نماید انتخاب می کند. این موضوع بسیار مهم است که وکیل خوب تنظیم قرارداد تصمیم بگیرد قرارداد تنظیمی در قالب یکی از عقود معین باشد یا مشمول ماده ۱۰ قانون مدنی باشد. بهترین وکیل تنظیم قرارداد وکیلی است که بتواند کلیه خواسته ها و بندهای مندرج در قرارداد را به بهترین نحو ممکن به قانون و مفاد قوانین کشور نزدیک سازد. تا از بروز آثار زیانبار در آینده جلوگیری شود.

۳- تعیین عنوان در قراردادی که مشتمل بر عقود متعدد است

وکیل تنظیم قرارداد در مواجهه با چنین قرارداد هایی که از حرفه ای ترین و فنی ترین قرارداد های قابل تنظیم می باشد، بر این اعتقاد است که بهتر است زمانی که قصد تنظیم چندین عقد را در قالب یک عقد داریم، برای هر یک از آنها قرارداد جداگانه ای منعقد نماییم. و تا حد امکان، از انعقاد قراردادهای با مضمون چندین عقد جلوگیری نماییم. اما در شرایطی که طرفین اصرار به انعقاد قراردادی واحد دارند، می بایست تمامی شرایط مربوط به عقود مختلف را رعایت نمایند. به همین جهت مراجعه به وکیل تنظیم قرارداد ضروری است.

یک مثال عملی: به عنوان مثال وقتی چند نفر قصد تشکیل شرکتی را دارند (عقد شرکت) و چند نفر از این شرکا، قصد کار کردن در شرکت را نیز دارند (اجاره اشخاص یا کارگر و کارفرما) و همچنین تعدادی از شرکا قصد دارند بعضی از دستگاه های شرکت را نیز تامین نمایند (اجاره اشیاء) در تنظیم این قرارداد مختلف الاثر، وکیل تنظیم قرارداد می بایست شرایط حاکم بر تمامی عقود را در نظر داشته باشد.

۴- ترجیح استفاده از عنوان کلی برای قرارداد ها

وکیل تنظیم قرارداد با توجه به تجارب به دست آمده از پرونده های متعدد در این زمینه توصیه می نماید، در انعقاد قراردادها زمانی که نسبت به انطباق شرایط حاکم بر قرارداد با یکی از عقود معین، دچار شبهه هستیم، بهتر است، از عناوین کلی برای قرارداد استفاده نماییم. تا در ادامه و علی الخصوص زمانی که دچار اختلاف می شویم، عنوان تعیین شده در قرارداد سبب بروز مشکل در دادگاه ها نشود. موسسه حقوقی امین عدالت دارای کادر مجرب از وکلای پایه یک دادگستری است که میتوانند قراردادهای منعقد شده یا نگارش شذه به قلم شما عزیزان را نیز مورد بازنگری و تفحص و بررسی قرار دهند. لذا برای توضیح مسایل حقوقی پیرامون قرارداد خود با ما تماس حاصل نمایید.

مزایای مشاوره حقوقی با وکیل تنظیم قرارداد در سال جدید

صحبت با وکیل تنظیم قرارداد چه فوایدی دارد؟ مزیت اخذ مشاوره حقوقی از وکیل متخصص تنظیم قراردادها چیست؟ چرا باید از تخصص، دانش، تجربه و مهارت بهترین وکیل تنظیم قرارداد استفاده کنیم؟ ببینید دوستان، در سالهای گذشته، اقامه دعوا به نحو امروزی نبود. بلکه فیزیک یک پرونده توسط خواهان یا وکیل خواهان تشکیل میگردید. کلیه اوراق و محتویات مورد نیاز مانند دادخواست و کپی تصدیق شده قرارداد و ادله اثبات دعوا در پرونده درج میگردید. خواهان یا وکیل حقوقی وی حضورا به شعبات دادگاه ها مراجعه میکردند. اگر مدرکی ضمیمه نشده بود، میتوانستند قبل از تشکیل جلسه در همان روز مقرر حضورا به شعبه مراجعه و پیگیر امور مربوط به پرونده شوند. ولیکن چندسالی است که بواسطه راه اندازی سامانه عدل ایران و تشکیل سامانه ثنا، دگرگونی بسیاری در روند رسیدگی ها ایجاد شده است.

لذا بهترین کار این است که از یک گام قبل تر به فکر تشکیل پرونده باشیم. یعنی در زمان تنظیم قرارداد از تخصص یک وکیل استفاده کنیم. تا نیاز به تفسیر و توضیح خصوصا در قراردادهای عادی که به نگارش افراد جامعه است، نباشد. وکیل تنظیم قرارداد در موسسه حقوقی ما از ابتدا تا انتهای یک قرارداد همراه شما میباشد.

وکیل تنظیم قرارداد در تهران
وکیل تنظیم قرارداد در تهران

بهترین وکیل تنظیم قرارداد در تهران کیست؟

بهترین وکیل تنظیم قرارداد کسی است که:

دارای تجربه در انواع مختلف دعاوی حقوقی باشد. مانند دعوای الزام به تحویل مبیع (خودرو) مستند به قرارداد کتبی فروش خودرو. یا دعاوی مختلف بین کارفرما و پیمانکار مستند به قرارداد کتبی میان ایشان.

  • عناوین حقوقی و انواع خواسته ها را بشناسد. مانند مطالبه خسارت قراردادی.
  • با قوانین مختلف حقوقی و کیفری آشنا باشد. مانند اثر حقوقی یا کیفری شرط مسئولیت در قرارداد.
  • از رویه عملی دادگاه ها مطلع باشد. دیدگاه های مختلف حقوقی قضات را حتی المقدور بداند.
  • الفاظ و عبارات حقوقی را به زبان ساده برای موکل توضیح دهد. وکیل تنظیم قرارداد نباید موکل را سردرگم نماید.
  • مصلحت و منفعت موکل را در تنظیم قرارداد رعایت نماید. اثر شروطی که مسئولیت برای موکل بوجود می آورد را برای موکل توضیح دهد.
  • وکیل تنظیم قرارداد باید دارای دفتر مشخص جهت مشاوره حضوری و مراجعه حضوری موکل به وی باشد.
  • خواسته های موکل را در بندهای مختلف قرارداد بصورت قانونی قید نماید.
  • برای شروط قرارداد، ضمانت اجرا تعیین نماید. شرط بدون ضمانت اجرا فاقد ارزش است. سودمندی و فایده ای برای طرف قرارداد ندارد.
  • زمان و مدت قرارداد را به نحو شایسته، مطابق خواست طرفین و به اقتضای موضوع قرارداد مکتوب نماید.
  • مشخصات طرفین را بصورت کامل ذکر نماید. تا در زمان اقامه دعوا، اطلاعات خوانده کامل باشد.

بهترین وکیل تنظیم قرارداد در سال جدید را از موسسه حقوقی ما بخواهید. تجربه ما، امتیاز ماست.

هزینه تنظیم قرارداد توسط وکیل متخصص

هزینه تنظیم قرارداد توسط وکیل متخصص در موسسه حقوقی امین عدالت در تهران بسیار مقرون به صرفه میباشد. کافی است هزینه دادگاه و دادرسی را در زمان اقامه دعوا تصور نمایید. هزینه تشکیل پرونده و ثبت لوایح و سایر منضمات را که بصورت سیستمی میباشد، مدنظر قرار دهید. هزینه کارشناس و هیات کارشناسی را نیز فراموش نفرمایید. حق الوکاله وکیل حقوقی نیز بنا بر درخواست شما در جمله انواع هزینه های دادرسی قرار میگیرد.

مضافا آنکه هزینه رفت و آمد و از کار افتادگی و وقت گرانبهای شما نیز جزو لاینفک طرح دعوا میباشد. خوب است بدانید هزینه تنظیم قرارداد توسط وکیل متخصص در موسسه حقوقی ما بنا بر نیاز شما و موضوع و نوع قرارداد موردنظر شما متفاوت است. ولیکن حداقل هزینه پرداختی جهت تنظیم قرارداد و ارسال آن برای شما صرفا مبلغ ۵۰۰ هزار تومان میباشد. لذا هزینه وکیل تنظیم قرارداد در موسسه حقوقی امین عدالت در سال جدید نسبت به گذشته هیچ افزایشی نداشته است.

◁◁ بیشتر بدانید:  وکیل تنظیم قرارداد

تنظیم قرارداد ورزشی به صورت تخصصی
تنظیم قرارداد ورزشی به صورت تخصصی

چرا موسسه حقوقی امین عدالت در تهران؟

تنظیم قرارداد با توجه به گسترده شدن روابط طرفین از اهمیت بالایی برخوردار است. لذا ما بنا بر تجربه، دغدغه های شما را میشناسیم. به همین جهت و با توجه به تخصصی بودن قواعد حاکم بر تنظیم قرارداد و عدم آشنایی افراد غیر متخصص با الفاظ حقوقی و تاثیر آنها از منظر اجرایی در محاکم، لازم است که شما برای تنظیم قرارداد، الزاما به افراد متخصص و بالاخص به وکیل متخصص تنظیم قرارداد مراجعه نمایید. در همین راستا موسسه حقوقی و داوری امین عدالت کبریا در تهران با تشکیل دپارتمانی تخصصی از وکلای پایه یک متخصص در تنظیم قرارداد و همچنین طرح و رسیدگی به دعاوی ناشی از قراردادها تلاش دارد. تا بهترین و با کیفیت ترین خدمات را به شما هموطنان عزیز ارایه نماید. جهت مشاوره با وکیل تنظیم قرارداد در تهران و یا استفاده از خدمات مختلف حقوقی موسسه مانند وکیل همراه یا استفاده از پکیج های مشاوره و اشتراک ماهیانه، هم اکنون با ما تماس بگیرید.

به این نوشته از راست به چپ چند ستاره می دهید؟
[تعداد آرا: ۱۴ میانگین امتیاز: ۵]

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

دیگر مطالب این دسته بندی

32 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی ترین
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
پیروانی
3 سال قبل

سلام برای تنظیم قرارداد باید حضوری بیام موسسه یا شما با ارسال مدارک هم انجام می دید؟

فراهانی
3 سال قبل

تنظیم قرارداد تخصصی رو شما انجام میدید؟

گیتی
3 سال قبل

هزینه تنظیم قراردادهای خارجی چقد میشه؟ آیا موسسه شما در زمینه تنظیم قراردادهای خارجی هم فعالیتی داره؟

فنایی
3 سال قبل

هزینه تنظیم قرارداد توسط وکیل پایه یک چقد میشه؟

قمری
3 سال قبل

تنظیم قرارداد تخصصی توسط وکیل اگر انجام بشه چقد هزنیه داره و چقد زمان میبره؟