تفاوت شکایت از پیمانکار با قرارداد و بی قرارداد

تفاوت شکایت از پیمانکار با قرارداد و بی قرارداد در تشخیص تعهدات طرفین نسبت به یکدیگر می باشد. در شکایت از پیمانکار با قرارداد تعهدات مطابق قرارداد مشخص و روشن است اما در خصوص پیمانکار بی قرارداد این موضوع وجود ندارد.

تفاوت شکایت از پیمانکار با قرارداد و بی قرارداد چیست؟

تفاوت شکایت از پیمانکار با قرارداد و بی قرارداد یک تفاوت بسیار مهم و اساسی دارد و آن هم تعهدات کارفرما و پیمانکار نسبت به یکدیگر می باشد. در پیمانکاری با قرارداد تعهدات کارفرما و پیمانکار مشخص است اما در پیمانکار بدون قرارداد، تعهدات طرفین به صورت شفاهی بوده و هیچ سند مکتوبی برای اثبات تعهدات مورد نظر وجود ندارد.

مستندات لازم برای شکایت قرارداد پیمانکاری

تفاوت شکایت از پیمانکار با قرارداد و بی قرارداد تماما در خصوص مستندات لازم برای طرفین قرارداد می باشد. اولین مستند لازم برای شکایت از پیمانکار یا کارفرما، قرارداد پیمانکاری می باشد. در واقع قرارداد پیمانکاری چارچوب توافقات طرفین را مشخص می کند. در شکایت از پیمانکار بدون قرارداد شما باید صرفا به کارهای انجام شده توجه کنید و بر اساس کارهای انجام شده دادخواست خود را در دادگاه مطرح نمایید.

◁◁ بیشتر بدانید:  شکایت از پیمانکار بدون قرارداد

مشاوره با وکیل برای شکایت از قرارداد پیمانکاری

شما می توانید با مراجعه حضوری یا به صورت تلفنی و یا از طریق پیام رسان های مختلف با وکیل متخصص دعاوی پیمانکاری در موسسه حقوقی و داوری امین عدالت کبریا ارتباط برقرار نمایید و با ارائه مستندات خود بهترین راه کارهای حقوقی را از ایشان دریافت کنید. ارائه مشاوره به صورت تخصصی به شرکت ها و همچنین پیمانکاران و کارفرمایانی که به صورت شخصی فعالیت می نمایند توسط وکیل پایه یک دادگستری فعال در زمینه قرارداد پیمانکاری ارائه می گردد.  

تفاوت شکایت از پیمانکار با قرارداد و بی قرارداد در تعیین دادگاه

تفاوت شکایت از پیمانکار با قرارداد و بی قرارداد در تعیین دادگاه نیز تاثیر گذار است. در پیمانکاری با قرارداد طرفین می توانند دعوای خود را در سه دادگاه، محل انعقاد قرارداد، محل اجرای تعهد و محل اقامت خوانده مطرح کنند. اما در پیمانکاری بدون قرارداد طرفین صرفا می توانند دعواهای خود را در دادگاه محل اجرای تعهد مطرح نمایند.

نکته: توصیه ما به شما پیمانکاران و کارفرمایان عزیز این می باشد که به هیچ عنوان، حتی کوچکترین پروژه های پیمانکاری را بدون قرارداد انجام ندهید. چرا که با این کار در مسیر آسیب های حقوقی بسیار جدی قرار خواهید گرفت.

تفاوت شکایت از پیمانکار با قرارداد و بی قرارداد در تنظیم دادخواست

تفاوت شکایت از پیمانکار با قرارداد و بی قرارداد در تنظیم دادخواست نیز موثر می باشد. زمانی که بین پیمانکار و کارفرما قراردادی منعقد می شود و شما به استناد قرارداد طرح دعوا می نمایید، دادخواست تنظیمی به استناد بند های قرارداد تنظیم می گردد اما زمانی که شما قرارداد پیمانکاری ندارید به ناچار باید با درخواست تامین دلیل و یا ارائه شاهد به دادگاه دادخواست خود را مطرح نمایید.

◁◁ بیشتر بدانید:  شکایت از پیمانکار با قرارداد

تفاوت شکایت از پیمانکار با قرارداد و بی قرارداد چیست
تفاوت شکایت از پیمانکار با قرارداد و بی قرارداد چیست

داشتن وکیل متخصص یک اقدام هوشمندانه است

موسسه حقوقی و داوری امین عدالت کبریا با در اختیار داشتن کادری مجرب از وکلای با تجربه و متخصص در زمینه دعاوی پیمانکاری که آشنایی کامل به قوانین، مقررات و آیین نامه های موجود در این حوزه دارند، این امکان را برای شما عزیزان فراهم نموده است که از خدمات تخصصی مجموعه ما بهره مند شوید. برای مشاوره با وکیل دعاوی پیمانکاری و یا تنظیم دادخوست، لایحه و یا استفاده از سایر خدمات حقوقی با ما تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می توانید سوالات خود را در خصوص تفاوت شکایت از پیمانکار با قرارداد و بی قرارداد ذیل این مقاله بیان کنید تا توسط همکاران ما پاسخ داده شود.

به این نوشته از راست به چپ چند ستاره می دهید؟
[تعداد آرا: ۴ میانگین امتیاز: ۵]

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

دیگر مطالب این دسته بندی

2 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی ترین
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
امیر
13 روز قبل

میخواهم از ایران خودرو شکایت کنم چه متنی بنویسم