ده مزیت وکیل امور شرکتها

مزایای استفاده از وکیل شرکت در حل و فصل امور شرکت های تجاری چیست؟ چرا بهتر است از دانش و تجربه و تخصص وکیل متخصص امور شرکتها استفاده نماییم؟ حضور وکیل در شرکت چه آثاری دارد؟ فواید استفاده از وکیل پایه یک دادگستری بعنوان مشاوره حقوقی چیست؟

۱) دفاع از منافع شرکت

یکی از مهمترین و اصلی ترین دلایل استفاده از دانش و تخصص وکیل امور شرکت های تجاری در اداره امور شرکتها و تنظیم قراردادهای شرکت، دفاع از منافع شرکت و حفظ آنها به نحو قانونی میباشد. این امر به سهولت با حضور وکیل در شرکت محقق و میسور میگردد. وکیل شرکت میتواند پیش نویس قراردادهای شرکت را مطالعه و نقاط قوت و ضعف آن را به مدیرعامل یا هیات مدیره بازگو نماید. همچنین میتواند خواسته ها و شروط مورد نظر شرکت را با موازین قانونی تطبیق داده و به عنوان تکالیف طرف مقابل در قرارداد به متن آن اضافه نماید.

  • نکته: موسسه حقوقی و داوری امین عدالت کبریا وفق خواسته شما برای شما وکیل شرکت معین کرده و وی را به شما پیشنهاد میدهد.

۲) افزایش اعتبار شرکت در تنظیم قرارداد

پرواضح است که انجام معاملات و تنظیم قراردادها و سپردن نظارت بر حسن انجام آن به لحاظ قانونی، اگر توسط وکیل متخصص شرکت که دارای پروانه پایه یک است صورت پذیرد، موجب افزایش اعتبار شرکت نزد سایرین میگردد. تصور نمایید کلیه امور حقوقی یک شرکت توسط شخصی صورت پذیرد که یا تحصیلات حقوقی ندارد و یا کارشناس رشته حقوق است ولیکن وکیل پایه یک دادگستری نبوده و از رویه عملی هیچگونه اطلاعی ندارد و برحسب تجربه و شنیده های و یافته های شخصی اش کار میکند! قطعا به همراه داشتن وکیل دادگستری موجب بالارفتن سطح کاری شرکت نیز میگردد و نشان دهنده قانونمند بودن و دقیق بودن شرکت در انجام فعالیتهای تجاری خود میباشد.

  • نکته: وکیل دعاوی تجاری که در موسسه حقوقی ما مشغول به فعالیت میباشد، این مورد را بر حسب تجربه و مشاهدات خویش بیان نموده است که حتی طرز برخورد شرکت مقابل یا اشخاص ذیصلاح مانند مدیرعامل شرکت مقابل، در جلسه ای که وکیل دادگستری حضور دارد، بسیار متفاوت از حالتی است که اعضای شرکت راسا در جلسه حضور داشته اند.

۳) جلوگیری از بروز دعاوی حقوقی و کیفری

شرکت های تجاری بنا بر اقتضای ذات فعالیتهای تجاری خود همواره در حال انعقاد قراردادهای گوناگون با سایر شرکت های تجاری و یا اشخاص حقیقی و حقوقی میباشند. لذا با انعقاد قرارداد، مسئولیت های جدیدی برای شرکت ایجاد میگردد. همچنین هر یک از اعضای شرکت مانند اعضای هیات مدیره و مدیرعامل شرکت میبایست مطابق شرح وظایف خود عمل نموده و مازاد برآن، برای خود و شرکت ایجاد مسئولیت ننمایند. چه کسی بهتر از وکیل پایه یک دادگستری بعنوان مشاور حقوقی شرکت میتواند این امور مهم را انجام داده و سلامت قانونی قراردادها را مورد بررسی قرار دهد؟ با داشتن وکیل متخصص برای انجام مشاوره های حقوقی شرکت خود، از بروز بسیاری از دعاوی حقوقی و کیفری علیه خود و شرکت تجاری خود، جلوگیری نمایید.

  • نکته: موسسه حقوقی ما شرایط مورد نظر شما را با وکیل متخصص مربوطه درکیان گذاشته و در صورت پذیرش ایشان، شما به حضور در موسسه دعوت شده و قبل از انعقاد قرارداد با ایشان حضورا صحبت مینمایید.

۴) ارائه بهترین راهکارهای قانونی

وکیل متخصص امور شرکتها در موقعیت های مختلف با ارائه بهترین راهکارهای قانونی و حقوقی میتواند بهترین چراغ راهنما برای اعضای شرکت باشد. میتواند کلیه مصوبات شرکت را پیش از تصویب بررسی نموده و ایرادات حقوقی و قانونی مندرج در متون مربوطه را اصلاح نماید. همچنین وکیل شرکت با انعقاد قرارداد مشاوره با شرکت، موظف میشود که برای شرکت متن های مورد نیاز را وفق قانون تنظیم نماید. لذا به انجام امور شرکت، تسریع بخشیده و از اطاله در رسیدگی به امور شرکت، جلوگیری مینماید.

  • نکته: بهتر است از وکیل موسسه حقوقی ما بخواهید علاوه بر ارائه نظریات حقوقی خود بصورت شفاهی، نظرات خود را در قالب تنظیم فایل پی دی اف در اختیار شما قرار دهد تا هر زمان که تمایل داشته باشید، بتوانید به منبع خود مراجعه کنید.

۵) کاهش هزینه های شرکت در طرح دعوا

طرح و اقامه دعوا اعم از حقوقی و کیفری مستلزم پرداخت هزینه های دادرسی میباشد. در پرونده های حقوقی شرکت و امور تجاری شرکتها این هزینه افزایش نیز می یابد. این امر در حالیست که ممکن است، نتیجه دعوا نیز مطلوب شرکت نبوده و اساسا شرکت تجاری از طرح دعوا، منتفع نگردیده و بلکه رای دادگاه به ضرر ایشان نیز اصدار بیابد. لذا بهترین توصیه به صاحبان شرکت های تجاری این است که وکیل پایه یک دادگستری را بعنوان مشاور حقوقی استخدام نموده و از حضور منظم وی در شرکت بهره جسته و از پرداخت هزینه های هنگفت در آتی به دلیل جبران ضرر وارده به دیگری جلوگیری نمایند.

  • نکته: میتوانید حضور وکیل را بصورت شناور مورد توافق قرار دهید و یا صرفا در روزهای خاص و ساعات مورد نظر از وی بخواهید که در شرکت حضور داشته باشد.
◁◁ بیشتر بدانید:  استخدام وکیل برای شرکت چگونه است؟

۶) ورود در دعاوی شرکت های تجاری

هنگامیکه یک شرکت تجاری وکیلی را بعنوان وکیل شرکت انتخاب مینماید، یعنی بصورت موردی به وی وکالت میدهد، او مکلف میگردد در دعوا یا دعاوی مربوطه با اعلام وکالت ورود کرده و به ارائه بهترین دفاعیات شایسته و تلاش برای حفظ منافع شرکت اقدام نماید. ولیکن خوب است بدانید اگر شرکت تجاری نسبت به انعقاد قراردادهای شش ماه و یا یک ساله با وکیل متخصص مربوطه اقدام نماید، میتواند در متن قرارداد فی مابین توافق نموده و درج نمایند که وکیل با درسافت حقوق ثابت ماهیانه، تکلیف به ورود به پرونده های جریانی شرکت را نیز داشته باشد.

  • نکته: شما بعنوان صاحبان یک شرکت تجاری میتوانید کلیه شرایط، شروط و خواسته های خود را در قالب شرح وظایف وکیل از موسسه حقوقی ما بخواهید. وکیل شرکت نیز پس از بررسی و سنجیدن شروط شما، اعلام نظر کرده و نسبت به توافق و تراضی با شما اقدام مینماید.

◁◁ بیشتر بدانید:  استخدام وکیل برای شرکت چگونه است؟

۷) دریافت مشاوره آنلاین از وکیل شرکت

نظر به شرایط کنونی جامعه ما و شیوع ویروس کرونا، میتوانید از خدمات حقوقی وکیل شرکت بصورت آنلاین بهره مند شوید. همچنین میتوانید کلیه امور خود از قبیل بررسی قراردادهای شرکت، بررسی پیشنویس مصوبات شرکت و سوالات و ابهامات خود را بصورت آنلاین از وکیل متخصص مربوطه سوال نموده و ایشان در فرصت مورد توافق و یا اولین فرصت پیش آمده در طول روز به پرسش های شما پاسخ خواهد داد.

  • نکته: میتوانید از موسسه حقوقی ما تقاضا نمایید که قرارداد استخدام وکیل شرکت را صرفا بصورت غیرحضوری انعقاد نموده و درج نمایید که نیازی به حضور وکیل در شرکت ندارید و صرفا میخواهید که وکیل متخصص، راهنمای حقوقی شما در مسائل و امور شرکت باشد.

۸) تبیین مساله قبل از اقدام

یکی از بهترین و ارزنده ترین خدمات حقوقی وکیل شرکت این است که برای اعضای هیات مدیره شرکت یا مدیرعامل قبل از آنکه اقدام حقوقی انجام بدهند، ماهیت دعوای حقوقی یا کیفری پیش روی را توضیح میدهد. وکیل شرکت بیان میکند که بنا بر ذات و ماهیت اختلاف پیش آمده برای شرکت، بهتر است که راهکارحقوقی را در پیش بگیرند و یا از طریق کیفری و طرح شکایت اقدام نمایند. همچنین توضیح میدهد که دعوای مورد طرح، چه آثار و نتایجی در پی خواهد داشت. زیرا در بسیاری از موارد، مراجعه کنندگان محترم به موسسه حقوقی ما، ابراز میدارند که اگر از نتیجه دعوا مطلع میبودند و یا حکم قانونی مساله را میدانستند نسبت به اقامه و طرح آن اقدام نمیکردند. خصوصا در شرکت های تجاری که اعضای آن شرکت، اعضای یک خانواده میباشند و نسبت به طرح دعوای کیفری علیه یکدیگر اقدام نموده اند.

  • نکته: وکیل موسسه حقوقی ما برای شرکت تجاری که با آن قرارداد منعقد نموده است، توضیح میدهد که ذات مساله پیش آمده دارای جنبه حقوقی است یا دارای جنبه کیفری است. و تصمیم گیری در خصوص اقدام قانونی را به شرکت سپرده و هرگز بدون اعلام نظر شرکت، بصورت راسا اقدام نمینماید.

۹) توضیح نتایج حقوقی احتمالی و دیدگاه حقوقی

وکیل متخصص امور شرکت ها و دعاوی تجاری  مربوط به شرکت های تجاری بنا بر اشرافی که بر قانون دارد و بنا بر اطلاعی که از رویه عملی محاکم دارد، نسبت به ارائه دیدگاه حقوقی خود و نتیجه احتمالی دعوا به اعضای هیات مدیره و یا مدیرعامل اقدام مینماید. به عبارت دیگر، وکیل بعنوان مشاور حقوقی شرکت، توضیح میدهد که در دعوایی که شرکت طرح کرده و یا علیه شرکت، اقامه شده است، چه رای یا حکمی صادر خواهد شد.

  • نکته: صاحبان شرکت های تجاری که طرف قرارداد با موسسه حقوقی ما هستند میتوانند اسناد و اوراق و محتویات پرونده خود را مستقیما برای وکیل ارسال نمایند و یا به موسسه تحویل داده ورسید آن را دریافت نمایند. سپس وکیل شرکت که دارای قرارداد استخدام یا قراداد مشاوره حقوقی با شرکت است، آنها را بررسی نموده و نظر و دیدگاه حقوقی خود را ابراز مینماید.

۱۰) ارائه عملکرد دادگاه و توضیح رویه عملی محاکم

وکیل متخصص در ارائه مشاوره حقوقی به شرکت ها یا انجام وکالت در پرونده های شرکت، رویه عملی حاکم بر محاکم را نیز برای صاحبان شرکت توضیح میدهد. منظور از رویه عملی محاکم، توضیح درباره روند عملی پرونده و نظر قضات در موارد مشابه میباشد. خوب است بدانید که ممکن است علی رغم وجود رویه عملی در موارد مشابه، در یک پرونده خاص، دفاع مناسب صورت پذیرفته و نتیجه دعوا، عکس یک رویه عملی باشد.

  • نکته: وکیل شرکت که طرف قرارداد با شرکت بوده و برای شرکت فعالیت مینماید، قبل از اقامه دعوا رویه عملی را نیز توضیح میدهد تا صاحبان شرکت و اشخاص ذیصلاح بتوانند با اشراف بیشتری نسبت به مساله پیش روی، تصمیم گیری نمایند.
◁◁ بیشتر بدانید:  چه کسی در شرکت اختیار تعیین وکیل دادگستری را دارد؟

وکیل امور شرکت
وکیل امور شرکت

وکیل متخصص امور شرکتها کیست؟

موسسه حقوقی و داوری امین عدالت کبریا، این اطمینان را به شما عزیزان میدهد که بهترین وکیل متخصص امور شرکتها را در اختیار شما قرار میدهد. زیرا ایشان وکیلی است که بنا بر تجربه و فعالیت انحصاری و یا بصورت عمده در زمینه دعاوی شرکتها و تجاری دارای تبهر و مهارت در اینگونه دعاوی شده است. بهتر است برای اطلاع از سایر خدمات حقوقی موسسه حقوقی ما مانند تنظیم دادخواست یا تنظیم شکواییه و تنظیم لایحه دفاعی از طرف شرکت با ما تماس حاصل نمایید.

به این نوشته از راست به چپ چند ستاره می دهید؟
[تعداد آرا: ۲ میانگین امتیاز: ۵]

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

دیگر مطالب این دسته بندی

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments