وکیل اجرای احکام مدنی | اجرای حکم

اجرای احکام مدنی

وکیل اجرای احکام مدنی وکیلی است که یا از ابتدای پرونده در پرونده حضور داشته و اکنون مرحله اجرا را هم انجام میدهد، و یا صرفا در مرحله اجرا اعلام وکالت کرده و برای وکالت در مرحله اجرای حکم، نام ایشان وارد پرونده میشود.

اجرای احکام مدنی به چه معناست؟

وکیل اجرای احکام مدنی میگوید: اجرای احکام مدنی یکی از مهمترین مباحث عالم حقوق است. اجرای حکم قطعی، توفیق تمام دادرسی است. به تعبیر صحیح و درست وکیل متخصص اجرای احکام مدنی، اگر مرحله اجرا به پایان نرسد، زحماتی که از ابتدای فرآیند دادرسی کشیده شده است، چه از بابت محکوم له (برنده دعوا) و چه از بابت وکیل ایشان و چه از بابت قاضی یا قضات رسیدگی کننده و مجموعا نهاد و دستگاه قضا، جملگی بی حاصل میشود. گویی هیچ دعوایی طرح نشده و هیچ حقی به حق دار نرسیده است. لذا به پایان رسانیدن مرحله اجرا را از وکیل ما بخواهید.

چرا حکم قطعی را اجرا میکنیم؟

وکیل اجرای احکام مدنی معتقد است، کلیه مراحل دادرسی در یک دعوای حقوقی، اعم از مرحله بدوی، تجدیدنظر و فرجام خواهی و غیره، سپری میشوند، تا پرونده به مرحله اجرا برسد. و بتوان پس از طی طریق در این مرحله، به این نقطه نظر دست یافت که دادخواهی انجام شده است. و مدعی حق، به حق خویش رسیده است. وکیل اجرای احکام مدنی می افزاید چنانچه پس از قطعی شدن یک حکم، وارد مرحله پرتلاش و بعضا طولانی و دشوار اجرای حکم نگردیم، در واقع صرفا کاغذی در دست داریم، که هیچ نفع و فایده ای در بر ندارد. لذا بهترین کار این است که وکالت در مرحله اجرای حکم را به وکیل متخصص اجرایی موسسه ما بسپارید.

وکیل اجرای احکام مدنی بهترین انتخاب است

وکیل اجرای احکام مدنی چه نقشی را در مرحله اجرا ایفا میکند؟ چرا کارها با وکیل سریع تر انجام میشود؟ اهمیت اجرای یک حکم قطعی خصوصا توسط وکیل اجرای احکام مدنی در تهران و موسسه حقوقی ما، در این است که موکل را به آنچه که مورد خواسته او بوده است، برساند. از نخستین روز مراجعه به موسسه حقوقی امین عدالت تهران و ارجاع وی به وکیل اجای حکم، صرفا تلاش بر انجام امور مربوط به مرحله اجرا میباشد. تا موکل هرچه زودتر به پولش برسد. اگر حکمی به مرحله اجرا نرسد و یا مراحل اجرا و عملیات اجرایی به پایان نرسد، عملا طرح دعوا و پیروزی در آن فاقد اهمیت میگردد. همه این موارد در جلسه مشاوره حقوقی با وکیل اجرای احکام مدنی برای شما بازگو میشود.

وکیل اجرای احکام مدنی تا پایان اجرا

وکیل اجرای احکام مدنی در پاسخ به پرسش فوق اذعان میدارد: هنگامیکه رای قطعی شد، وارد مرحله اجرا میشویم. احکام یا قابل تجدیدنظرخواهی نیستند و بصورت قطعی صادر میشوند. یا قابل تجدیدنظرخواهی هستند. و در فرجه مقرر مورد تجدیدنظرخواهی قرارگرفته، و سپس رای قطعی صادر میگردد. یا فرجه مقرر منقضی شده، و احدی از طرفین تجدیدنظرخواهی نمیکند. و اکنون با رای قطعی مواجه هستیم. در هریک از فروض پیش گفته، از مراحل دادرسی فارغ گردیده و نوبت به مرحله اجرای حکم قطعی یا همان اجرای احکام مدنی میرسد. شما میتوانید در این مرحله وکیل جدیدی اخذ نمایید. یا به همان وکیلی که از ابتدا دشاته اید، وکالت در مرحله اجرا بدهید. ایشان تا مرحله اخذ محکوم به، یعنی اخذ وجوه ایداعی از ناحیه بدهکار، همراه شما خواهد بود.

◁◁ بیشتر بدانید:  قانون اجرای احکام مدنی

وکیل اجرای احکام مدنی
وکیل اجرای احکام مدنی

وکیل اجرای احکام مدنی را با تحقیق تعیین کنید

برنده دعوا میتواند پس از قطعیت یافتن حکم، راسا یا توسط وکیل دادگستری نسبت به تشکیل پرونده اجرای حکم مدنی خود اقدام نماید. بهترین کار این است که وکیل اجرای احکام مدنی متخصص در امر اجرا در پرونده شما ورود نماید. به ایشان، وکیل متخصص اجرای احکام مدنی گفته میشود.

وکیل اجرای احکام مدنی میگوید: همراهان عزیز یک نکته بسیار مهم را بدانید. مرحله اجرای احکام مدنی یک مرحله نسبتا طولانی است. زیرا اموری مانند انجام دستورات و استعلامات عدیده و ابلاغ هر یک و انجام کارشناسی و مزایده های چند مرحله ای نیازمند صرف زمان میباشند. لذا نیازبه پیگیری های بسیار توسط وکیل اجرای احکام مدنی و همیاری و صبوری موکل دارد. مهم این است که حکم اجرا شده و آخر قصه خوش باشد.

پیگیری عملی مرحله اجرای حکم و صرف وقت بسیار

به دلیل مشقت رفت و آمد، و به اصطلاح ساعاتی بسیار اعم از ٨ صبح تا ٢ ظهر در دادگستری برای طی مراحل اجرا، کمتر وکیلی وکالت در مرحله اجرا را نیز در وکالتنامه نخستین خویش درج مینماید. اصولا برای وکالت در مرحله اجرای حکم و آغاز این مرحله مهم و نهایی، نیازمند اعطای وکالت مجدد به وکیل و عقد قرارداد جداگانه با وکیل اجرای احکام هستیم. موسسه ما این امتیاز را برای شما عزیزان در نظر گرفته است که اگر از ابتدای پرونده از وکلای موسسه حقوقی ما همراه شما باشد، مرحله اجرای حکم مدنی نیز توسط وکیل اجرای احکام مدنی به انتخاب شما انجام شود. کافی است با ما تماس بگیرید.

هزینه وکیل اجرا برای مرحله اجرا چقدر است؟

حق الوکاله وکیل در مرحله اجرای حکم مدنی بستگی به میزان محکوم به دارد. اگر رقم محکوم به بالا باشد، مطابق تعرفه قوه قضاییه عمل میشود. ولیکن در غیر اینصورت، هزینه وکیل اجرای احکام مدنی و هزینه وکالت در مرحله اجرای حکم، بصورت توافقی میان وکیل و موکل صورت میگیرد. موسسه حقوقی امین عدالت در سال جدید نیز هیچگونه افزایشی در خصوص هزینه وکیل اجرا نداشته است. حق الوکاله وکیل اجرایی مانند سالهای گذشته میباشد. برای کسب اطلاعات دقیق از نحوه عملکرد وکیل متخصص اجرای احکام مدنی، هم اکنون با ما تماس بگیرید. دانش ما در اختیار شماست. کافی است ما را انتخاب نمایید.

وکیل اجرای احکام مدنی در مرحله اجرا لازم است

پیشنهاد موسسه حقوقی امین عدالت به شما عزیزان این است که برای تمام مراحل دادرسی وکیل متخصص حقوقی یا کیفری بگیرید. وکالت در مراحل بدوی و تجدیدنظر بسیار مثمر ثمر خواهد بود. ولیکن اگر به هر دلیلی تا زمان قطعیت حکم از دانش تخصص مهارت و تجربه وکیل متخصص استفاده نکرده اید، برای اجرای حکم خود حتما اقدام به اخذ وکیل جداگانه در مرحله اجرا تحت عنوان وکیل اجرای احکام مدنی نمایید. یا اگر از ابتدا وکیل حقوقی یا وکیل کیفری دشاته اید، برای مرحله اجرا به وکیل دیگری وکالت بدهید. زیرا وکیلی که از ابتدای امر با اخذ یک وکالتنامه از شما دعوای حقوقی و یا دعوای کیفری مورد خواست را طرح مینماید در عمل، به موجب فرسایش کاری و روند طولانی بعضی از پرونده ها، دچار رخوت کاری شده و به اصطلاح عامه، شما نیازمند به وکیل تازه نفس جهت به پایان رسانیدن عملیات اجرایی میباشید. نتیجه اجرای حکم را از ما بخواهید.

توقیف اموال در مرحله اجرای حکم

وکیل اجرای احکام مدنی در تشریح روند عملیات اجرایی اینگونه بیان میدارد: پس از تشکیل پرونده اجرا، و اخذ کلاسه بایگانی اجرا در خصوص پرونده، تقاضا و درخواست توقیف اموال محکوم علیه نگارش و به دادورز تقدیم و ایشان یا از طریق سیستمی، یا مراجعه حضوری به قاضی اجرای احکام مربوطه، ذیل درخواست اعطایی را اخذ دستور نموده و طبق درخواست، نامه توقیف اموال را صادر مینماید و به ید محکوم له و یا وکیل ایشان تحویل میدهد.

  • نکته: کلاسه بایگانی شعبه، جدای از این کلاسه بایگانی اجرا است. کلاسه بایگانی شعبه رسیدگی کننده، کاربردی در مرحله اجرا ندارد. از این به بعد، باید با کلاسه بایگانی اجرا به واحد اجرای احکام مدنی مراجعه و پیگیر عملیات اجرایی میشویم. وکیل اجرای احکام مدنی کلاسه پرونده را در اختیار شما قرار میدهد. تا هر زمان که تمایل داشتید اوراق پرونده را شخصا مطالعه کنید.

وکیل اجرای احکام مدنی باتجربه کیست؟

وکیل اجرای احکام مدنی نقش بسیار مفیدی در پرونده ایفا میکند. ذکر این نکته خارج از لطف نیست که بیان شود که شما عزیزان دقت نمایید! چنانچه روند عملیات اجرایی را پیگیری نکنید! و یا اقدام به اخذ وکیل اجرای احکام مدنی متخصص و وارد در این مرحله ننمایید! و یا به هر دلیلی، امور مرحله اجرا را به هنگام و در وقت مقرر و موعد آن انجام ندهید، پرونده اجرای شما از مرحله اجرا و به اصطلاح حقوقی از جریان اجرا خارج شده و وارد بایگانی راکد میگردد. و این روند، در طی اخطاریه به شما ابلاغ میگردد. که پرونده به جهت عدم پیگیری از آمار کسر و به بایگانی راکد ارسال گردید.

این امر موجب از دست دادن زمان و همچنین صرف کار مضاعف از شما خواهد شد! لذا احوط آن است که اگر راسا پیگیرعملیات اجرا میباشید، حتما وکیل اجرای احکام مدنی از موسسه حقوقی ما را به همراه خود بعنوان مشاور حقوقی داشته باشید. همچنین حتما مواعد را رعایت و متصلا پیگیری نمایید. یا با اخذ وکیل متخصص اجرای احکام مدنی این مقصود را به نیکی جامه عمل بپوشانید.

 

اخذ وکیل اجرا خانم یا آقا از موسسه حقوقی امین عدالت

موسسه حقوقی امین عدالت به شماره ثبت ۴۸۶۶۰ در تهران دارای وکیل متخصص اعم از وکیل خانم و وکیل آقا برای هر موضوع، بصورت جداگانه میباشد. مانند وکیل طلاق ، وکیل مهریه، وکیل پیمانکاری، وکیل خانواده، وکیل دعاوی حقوقی، وکیل تجاری، وکیل ملکی، وکیل قرارداد، وکیل جرایم پزشکی و سایر موضوعات کیفری مانند وکیل مواد مخدر، وکیل کلاهبرداری، وکیل فروش مال غیر و وکیل سرقت. وکلای مذکور چون اصولا در روند رسیدگی ها و مراحل دادرسی فعالیت مینمایند، لذا فرصت و زمان رسیدگی و پیگیری به مراحل اجرای احکام را ندارند. به همین جهت بهترین کار آن است که شما عزیزان وکیل اجرای احکام مدنی را انتخاب نمایید. ایشان در کادر مجرب وکلای موسسه حقوقی امین عدالت، صرفا به وکالت در مرحله اجرا میپردازند. پرونده خود را در مرحله اجرا بدون وکیل اجرایی تنها رها نکنید.

◁◁ بیشتر بدانید:  وکیل اجرای احکام کیفری | نحوه اجرای حکم کیفری چگونه است؟

وکیل اجرای احکام مدنی در تهران
وکیل اجرای احکام مدنی در تهران

وکیل اجرای احکام مدنی در تهران

موسسه حقوقی و داوری امین عدالت کبریا در تهران با حداقل هزینه حق الوکاله وکیل اقدام به وکالت در مرحله اجرا مینماید. از ابتدای ارائه مشاوره حقوقی و یا اخذ وکالت از ناحیه شما عزیزان و ارجاع امر به وکیل مربوطه حسب دعاوی حقوقی و یا دعاوی کیفری و دعاوی خانواده، در انعقاد قرارداد وکالت در مرحله اجرا و یا عدم وکالت در آن مرحله را خاطر نشان شده و توضیحات کامل در این امر که بر فرض پیروزی در پرونده مراحل و روند اجرای احکام به چه صورت خواهد بود، را به شما مراجعه کنندگان محترم توضیح میدهد. منتظر حضور سبز شما در موسسه هستیم.

همواره تلاش بر به پایان رسانیدن احکام قطعی صادره صورت میپذیرد تا رسالت و غایت یک یک دعوای حقوقی و یا دعوای کیفری تحقق یابد و اجرای احکام که فعل و انفعالاتی همواره حقوقی و نیازمند درخواست های حقوقی و وقوف بر ماهیت نیز میباشد، محقق گردد. جهت مشاوره با وکیل اجرای احکام مدنی در تهران با ما تماس بگیرید.

به این نوشته از راست به چپ چند ستاره می دهید؟
[تعداد آرا: ۲۳ میانگین امتیاز: ۴.۵]

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

دیگر مطالب این دسته بندی

68 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی ترین
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
محمد
1 سال قبل

سلام برای اجرای حکم مالی حدود ۲.۵ میلیارد در شعبه اجرای احکام مدنی کرج (نیابت ) نیاز به یک وکیل اجرای احکام دارم سوال ۱. میزان حق الوکاله ؟ ۲. شرایط پرداخت حق الوکاله ؟ ضمنا مورد اجرا: توقیف ملک تحت مالکیت محکوم علیه مستند به رای دادگاه. ممنون از محبت شما.

ذبیح الله امینی چهرق
1 سال قبل

با سلام بنده نیاز به یک وکیل دارم که حکم جلب سیار را اجرا کند، یعنی فقط دستگیری کلاهبردار در منطقه باغستان غربی کرج مد نظر می‌باشد .تماس بنده ۰۹۳۵۴۰۱۹۱۵۰ امینی

ناص
2 سال قبل

سلام در مرحله اجرا امکان عزل وکیل است و دیگری را جایگزین کرد؟

گلاویژ
2 سال قبل

سلام وقتتون بخیر. میخواستم از مطالب مفید سایتتون تشکر کنم. خدا قوت.

حسن
2 سال قبل

سلام کسی که وکالت دفتر خانه ای دارد میتواند به وکیل دادگستری توکیل دهد برای مرحله اجرا؟ در صورتی که خود شخص هم از اصیل وکالت دفترخانه ای گرفته است